Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rzeczowo o modzie męskiej

Michał Kędziora

Rzeczowo o modzie męskiej

7.6

(361 ocen) wspólnie z

28,80

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest sprezzatura? I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad.

Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.

Michał Kędziora – esteta i pasjonat mody oraz dobrego stylu, najpopularniejszy i najbardziej opiniotwórczy polski bloger piszący o modzie męskiej. Od roku 2009 prowadzi autorskiego bloga Mr Vintage, gdzie w rzeczowy i przystępny sposób tysiącom czytelników przybliża meandry mody męskiej. Czytają go zarówno nastolatkowie, jak i dojrzali mężczyźni.

Na bazie bloga w ciągu czterech lat zbudował sobie pozycję eksperta w dziedzinie ubioru. Miesięcznik „Press” nazwał go „profesorem Miodkiem mody męskiej”, a prestiżowe czasopismo „Fashion Magazine” nagrodziło go w kategorii Najlepszy Blog 2013. Współpracuje z wieloma markami, prowadzi również szkolenia tematyczne. Co miesiąc ma więcej czytelników niż czołowe polskie czasopisma.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7924-112-5

Liczba stron: 280

Sine Qua Non

Format: 170x245

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...