Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Reputacja

Andrzej Pilipiuk

Reputacja

7.2

(1510 ocen) wspólnie z

26,57

Łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości

Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Takie właśnie opinie krążą na temat Andrzeja Pilipiuka i jego tekstów, tworzą legendę, przysparzają rzesze wiernych czytelników.

Każde z jego opowiadań jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości. Taki też jest zbiorek „Reputacja” - prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. W tym świecie spotkamy: doktora Skórzewskiego na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu; Roberta Storma, który szuka cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka; stare ikony, przerażającego mieszkańca szklanej kuli i szachownicę z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Zbiorek „Reputacja” to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.


Andrzej Pilipiuk (ur. 1974, Warszawa) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy. Z wykształcenia jest archeologiem. Zadebiutował opowiadaniem „Hiena” w 1996 roku na łamach „Fenixa".

W 2002 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Janusza Zajdla. Jest najlepiej znany czytelnikom, dzięki cyklowi powieści, których głównym bohaterem jest Jakub Wędyrowicz: „Kroniki Jakuba Wędrowycza” (2001), „Czarownik Iwanow” (2002), „Weźmisz czarno kure” (2002), „Zagadka Kuby Rozpruwacza” (2004), „Wieszać każdy może” (2006), „Homo Bimbrownikus” (2009) i „Trucizna" (2012). Na podstawie ostatniego opowiadania nakręcono serial „Zatruty czwartek".

Fabryka Słów
Zintegrowana Skórzana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7964-083-6

Liczba stron: 400

Fabryka Słów

Format: 125x195

Cena detaliczna: 39,90 zł

Andrzej Pilipiuk w Xięgarni (cz.1)

Andrzej Pilipiuk w Xięgarni (cz.2)

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...