Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uległość

Michel Houellebecq

Uległość

6.7

(2455 ocen) wspólnie z

23,08

Nowa, wyczekiwana, najbardziej kontrowersyjna powieść tej jesieni!

Uległość” - książka Michel Houellebecq wydana w dniu zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” przedstawia wizję przyszłości zupełnie inną niż dotychczasowe.

Przed wyborami w 2022 roku życie Françoisa wyglądało diametralnie inaczej. Jest docenionym specjalistą od twórczości Jorisa-Karla Huysmansa, wykłada na Sorbonie. Życie upływa mu raczej monotonnie – pisze kolejne artykuły, prowadzi zajęcia na uczelni. Tę monotonię przerywają czasami przelotne romanse, w które się wdaje. Wszystko zmienia się, gdy wybory prezydenckie wygrywa Mohammed Ben Abbes – kandydat Bractwa Muzułmańskiego. François nagle znajduje się w obcej mu rzeczywistości, do której jest zmuszony się przystosować.

Michel Houellebecq, jeden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy na świecie i tym razem zaskakuje. Ten, według niektórych, skandalista i prowokator, dla innych - wrażliwy twórca i pisarz kultowy - ponownie trafnie ujmuje w słowa to, co trapi dzisiejszy świat.

Michel Houellebecq (ur. 1956, La Réunion), właśc. Michel Thomas, francuski pisarz, eseista, poeta i autor piosenek. Sukces przyniosła mu powieść „Cząstki elementarne” (1998). W 2001 r. wydał „Platformę”, której towarzyszył kontrowersyjny wywiad dla miesięcznika „Lire”. Houellebecq nazwał islam „najgłupszą religią świata”. Sama książka dotyczyła turystyki seksualnej w Tajlandii. Oskarżono go o nienawiść rasową i islamofobię, wytyczono mu proces, który ostatecznie wygrał.

Uległość Michel Houellebecq książka krytykowana jeszcze przed publikacją




7 stycznia 2015 roku we Francji miała miejsce premiera książkiSoumission”, czyli „Uległość”, która była krytykowana jeszcze przez publikacją za uczestniczenie w tworzeniu klimatu islamofobii. Data jej premiery zbiegła się w czasie z zamachem na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu. W zamachu tym zginął przyjaciel Houellebecqa, ekonomista Bernard Maris, który opublikował kilka miesięcy wcześniej esej „Houellebecq économiste”.

Poznaj inne książki autora: Serotonina, Cząstki elementarne.

WAB
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-2120-4

Liczba stron: 352

WAB

Format: 202x352

Cena detaliczna: 39,99 zł

Wywiad w France 2 z autorem

Dziennikarze 'l'Obs” i 'Figaro-magazine' o książce

Wywiad z autorem wyemitowany w BBC

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...