Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Książę Lestat

Anne Rice

Książę Lestat

6.9

(313 ocen) wspólnie z

23,03

Nieoczekiwany, porywający powrót…

Już na samym początku dowiadujemy się, że wampiry mnożą się na potęgę. W wielu miejscach na całym świecie dochodzi do pożarów i masakr podobnych do tej, jaką przeprowadziła Akasza w "Królowej Potępionych"… Stare wampiry, zbudzone ze snu, stają się posłuszne tajemniczemu Głosowi, który nakazuje im wyeliminować wszystkich bezmyślnych wampirzych pobratymców, którzy staną na ich drodze – od Paryża i Bombaju, przez Hongkong i Kioto aż po San Francisco.

Akcja powieści rozgrywa się na terenie Nowego Jorku i Zachodniego Wybrzeża USA, ale także starożytnego Egiptu, a nawet na ziemiach Kartaginy z IV wieku czy XIV-wiecznego Rzymu i renesansowej Wenecji. Zbierają się tu również najważniejsze istoty z „Kronik wampirów”. Louis de Pointe du Lac, wiecznie młody Armand, którego twarz przywodzi na myśl anioła namalowanego przez Botticellego, Marius de Romanus czy David Talbot, wampir z sekretnej organizacji Talamaska. A gdzieś pośrodku tego wszystkiego pozornie nieobecny bohater, tułacz, oszałamiający buntownik i wielka nadzieja nieumarłych – wspaniały książę Lestat…

Rebis Dom Wydawniczy
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7818-750-9

Liczba stron: 592

Rebis Dom Wydawniczy

Format: 129x198mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...