Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święci codziennego użytku

Szymon Hołownia

Święci codziennego użytku

7.3

(227 ocen) wspólnie z

14,99

Znajdź świętego, do którego nie ma kolejki

Szymon Hołownia przyjaciół ma głównie w niebie, a ich liczba rośnie w postępie geometrycznym. Nic dziwnego, w końcu kontakty pielęgnowane przez lata przynoszą efekty.

W swojej najnowszej książce autor „Monopolu na zbawienie" dzieli się przepisem na skuteczne korzystanie z pomocy świętych. Każdy z nich ma swoją specjalizację. Z konkretnymi problemem warto zwrócić się do eksperta.

Święty Mojżesz Etiopczyk – szef gangu, który z troski o mięśnie przerzucił się na trening duszy – to idealny patron wszystkich zmagających się z własnym koślawym życiorysem. Geniuszowi organizatorskiemu świętej Teresy z Avila – temperamentnej Hiszpanki, która postanowiła zreformować zakon karmelitanek – możesz powierzyć sprawy niemożliwe do ogarnięcia. Święty Charbel - pustelnik, mimo życia w ekstremalnej ascezie niekomu nie odmawiający uśmiechu - czule zajmie się twoim zdrowiem, czy chodzić będzie o katar, czy sprawę większego kalibru.

Znajdziesz tu ponad pięćdziesiąt życiorysów świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?

Do książki dołączone są obrazki ze świętymi – modlitwę do każdego z nich możesz mieć zawsze przy sobie!

Idealny pomysł na prezent - "Święci codziennego użytku"


Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-11-04

ISBN: 978-83-240-4050-6

Liczba stron: 320

Znak

Format: A5(144x205)

Cena detaliczna: 37,90 zł

Rok wydania: 2015

Zapraszamy na SUCHARY WIARY - humorystyczną dawkę wiedzy o świętych

Rozwiąż krótki test i sprawdź, z którym świętym jest Ci po drodze!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...