Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

Chris Taylor

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

34,93

MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!

BIBLIA DLA FANÓW GWIEZDNYCH WOJEN

MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!


W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i ponad 40 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen było więcej niż mieszkańców Ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.
Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych Wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku.
Chris Taylor – dziennikarz tygodnika „Time” i redaktor portalu Mashable – podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne Wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytania, jak to się stało, że Gwiezdne Wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony, i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

„Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych Wojen, który nie pokocha tej książki…”

Booklist


„Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych Wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: «Spójrz tylko, jakie to ogromne!»”

Simon Pegg, aktor i fan GW


Znak Horyzont
Oprawa twarda , wydanie drugie

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2015-11-30

ISBN: 978-83-240-4191-6

Znak Horyzont

Format: 158x225mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Rok wydania: 2017

Ciekawostki historyczne

„Gwiezdne wojny”. Opowieść, która rozgrywała się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce”. Czy aby na pewno? Wiele wskazuje na to, że Imperium to tak naprawdę… Kosmiczna Trzecia Rzesza. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Jeśli wierzyć amerykańskim badaczom, uniwersum „Gwiezdnych wojen” wypełnione jest treściami rasistowskimi, antysemickimi i wszelkiej maści „fobicznymi”. Jar Jar Binks karykaturą czarnych mieszkańców Karaibów? Yoda stereotypowym Żydem? A w „Nowej nadziei” wszyscy aktorzy byli biali… Przypadek? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Dialekt Dine był językiem niejednej wojny. Nie mówi się o tym głośno, ale amerykańska armia zawdzięcza rozliczne sukcesy jego oryginalności. Dziś toczy się walka o być albo nie być tego języka. Przybrała iście galaktyczny wymiar. Darth Vader jest w niej… wuefistą. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...