Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna – ostatnie lata życia

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna – ostatnie lata życia

39,00

 

Opowieść o ostatnich latach życia św. Siostry Faustyny, zwłaszcza o jej pobycie w szpitalu na Prądniku. Jest to opowieść szczególna, bo oparta na nieznanych dotąd materiałach archiwalnych, bogato ilustrowana zdjęciami. Szczególne cenne są odkrycia dotyczące ówczesnego ordynatora szpitala na Prądniku dr Adama Zylbera, bo jak się okazuje tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, który leczył Siostrę Faustynę i to właśnie on wypowiedział słowa, które zaczerpnięto do tytułu książki. Książka napisana z pasją, ubogacona wieloma archiwaliami stanowi bardzo cenną pozycję w bibliografii św. Siostry Faustyny" - napisała siostra Elżbieta Siepak. Bywała uparta, gdy chciała iść do kapliczki, dyskutowała z lekarzem, w wolnych chwilach szydełkowała, cieszyła się z soku z malin i pomarańczy, zaprzyjaźniła się ze świeckimi pacjentami, narzekała na gadatliwość mężczyzn. Pisała Dzienniczek. Siostra Faustyna. Powiedział to jedno zdanie: Święci nie zarażają. Całkowicie pozbawione sensu z punktu widzenia medycznego - przecież przez tyle lat pracy widział, jak potężne żniwo zbierają choroby zakaźne. Lekkomyślnie powiesił obrazek suchotniczki nad łóżkiem swojego dziecka. I nie gruźlica zabiła jego rodzinę. I nie dzięki medycynie o nim pamiętamy. Doktor Adam Zylber lekarz Siostry Faustyny. Dla wielu z nas, także chorych w domach i pacjentów szpitali, może być wskazówką, jak owocnie wykorzystać czas cierpienia i samotności. Kardynał Franciszek Macharski

MMF
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2016-12-01

ISBN: 978-83-932133-3-7

Liczba stron: 212

MMF

Format: 180x250mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...