Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia - gra planszowa

Marco Pranzo

Historia - gra planszowa

98,10

Przepiękna gra cywilizacyjna

Odtwórz ostatnie dwanaście tysięcy lat historii: od zarania cywilizacji, poprzez uprawę ziemi i nawigację, energię nuklearną, a później dalej, w przyszłość!

W Historii każdy Gracz kontroluje rozwój cywilizacji, rozpoczynając od późnej epoki kamienia łupanego. Celem jest rozwinięcie swojej Cywilizacji od pierwszych iskierek ognia, aż do rozwoju osobliwości, poprzez odkrywanie nowych technologii i rozszerzanie własnych wpływów na planecie.



Handluj z bardziej rozwiniętymi sąsiadami, aby nauczyć się nowych technologii albo wykorzystuj teren, żeby uzyskać więcej sił na przyszłe działania. Rozwijaj zaplecze militarne i prowadź wojny z innymi graczami. Budowanie wspaniałych cudów pozwala Cywilizacji na zajęcie pozycji przed innymi oraz – w późniejszej fazie gry – przyciągnięcie turystów. Przywódcy i narodowi doradcy pomogą ci w prowadzeniu Cywilizacji ku upragnionym celom

Zwycięzcą będzie gracz, który będzie miał największy wpływ na historię ludzkości.

Zawartość opakowania:
Plansza
54 kostki władzy
48 karty cudów
12 kart wydarzeń
18 kart przywódców
16 żetonów terytoriów
60 kart akcji
35 kart doradców
7 kart Civbotów
2 znaczniki czasu
6 znaczników matrycy
6 kart pomocy
12 znaczników punktów/tury,

Bard
Bard

Cena detaliczna: 169,95 zł

Zasady gry

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...