Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dieta Buddy Starożytna sztuka utraty wagi i zachowania zdrowego rozsądku

Cottrell Tara, Zigmond Dan

Dieta Buddy Starożytna sztuka utraty wagi i zachowania zdrowego rozsądku

5.8

(9 ocen) wspólnie z

39,90

 

Jak stracić zbędne kilogramy, nie tracąc zdrowego rozsądku?
Z całą pewnością jest wiele rzeczy, których nie wiecie na temat Buddy. Przede wszystkim wydaje się wam, że Budda był wiecznie uśmiechniętym grubiutkim facetem. Tymczasem prawdziwy Budda przez całe życie był szczupły. I szukał harmonii we wszystkich dziedzinach życia – w odżywianiu również.
W kwestiach żywienia pragnął podążać „drogą środka”. Odrzucał zarówno nieograniczone obżarstwo, jak i nieracjonalne głodówki. Pomimo tego, że żył wiele lat przed erą hamburgerów i frytek, instrukcje, jakich udzielił mnichom ponad 2500 lat temu, okazują się aktualne aż do dziś. A w dodatku są banalnie proste – warto z nich skorzystać!
Najważniejsza z nich brzmi: to, co jesz, nie jest aż tak istotne jak to, kiedy jesz. Nie musisz stosować drakońskich diet, aby czuć się zdrowo i dobrze wyglądać.
Z książki dowiesz się:
-dlaczego tyje się tak łatwo, a odchudzanie bywa drogą przez mękę
-czy Budda uczęszczał na crossfit i jakie ćwiczenia są najlepsze dla ciebie
-jak odróżnić prawdziwy głód od zwykłych zachcianek i nieposkromionego apetytu
-jak zakończyć trudny i toksyczny związek pomiędzy tobą, a twoją lodówką
-jak zaprzyjaźnić się z własnym żołądkiem i osiągnąć wagową nirvanę.
Nie musisz być religijny, aby korzystać z Diety Buddy. Z całą pewnością nie musisz też być buddystą. Książka nie skupia się jedynie na technikach jedzenia. Udowadnia, jak wszystkie elementy naszego funkcjonowania są ze sobą ściśle powiązane: błędy żywieniowe mogą oznaczać również problemy ze spaniem, nerwice, a nawet depresję.
Pozwól się oświecić i raz na zawsze zerwij ze złymi nawykami!
_________
O autorach:
Tara Cottrell – chociaż sama nie jest buddystką, fascynuje ją filozofia religii wschodu i to, jak wielki wpływa miał sam Budda na naukę i odkrycia z różnych jej dziedzin. W „Diecie Buddy” starała się przede wszystkim połączyć naukę ze zdrowym rozsądkiem i pokazać, że to, o czym mówił Budda tysiące lat temu, jest uniwersalną nauką dla wszystkich pokoleń. Prywatnie pracuje doradzając młodym przedsiębiorcom z Doliny Krzemowej, wykłada na Uniwersytecie w Standford, ma trójkę dzieci, trzy koty, dwa szczury i psa.
Dan Zigmond – ksiądz Zen, analityk danych w portalu Facebook i ceniony doradca start-up’ów. Jest redaktorem w Tricycle, największym magazynie o tematyce buddyjskiej w Ameryce Północnej. Okazjonalnie wykłada filozofię buddyjską. Wdraża ją również w swoją codzienność i uczy jej swoich dzieci.

Vivante
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-654-4266-6

Tytuł oryginalny: Buddha's Diet. The ancient art of losing weight without losing your mind

Liczba stron: 252

Format: 140x190mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...