Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mandala antystresowa. Sekretne sybmole w sztuce. 101 mandali rozwijających naszą osobowość.

Tamara Michałowska

Mandala antystresowa. Sekretne sybmole w sztuce. 101 mandali rozwijających naszą osobowość.

25,91

W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki.

Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne. Poszukiwanie piękna przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia.

Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę. Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali.

Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych.

To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.

Siedmioróg
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7791-355-0

Liczba stron: 104

Siedmioróg

Format: 240x300mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...