Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Syreny

Joseph Knox

Syreny

6.8

(228 ocen) wspólnie z

27,93

 

W zarządzanych przez mafię pubach i knajpach Manchesteru syreny sprzedają bilety do piekła – heroinę i ecstasy. Żyjąc na krawędzi, skutecznie skrywają swoje sekrety. W łaski syren musi się wkupić młody detektyw Aidan Waits, skompromitowany policjant, który nie może uwolnić się od błędów przeszłości. Aby nie stracić odznaki, zostaje wtyczką wśród narkotykowych dealerów.

Sprawy mocno się komplikują, gdy Waits ma odnaleźć córkę ważnego polityka ukrywającą się wśród syren. Klucząc w świecie skorumpowanych policjantów, pięknych kobiet i bezwzględnej mafii, odkrywa prawdę, którą niekoniecznie chciał poznać.

Świetnie napisany, angażujący i przepełniony mroczną atmosferą kryminał. Knox zbudował z detalami świat policyjnych śledztw i narkotykowych porachunków, stworzył bohaterów, którzy w życiu poszli na wszystkie możliwe kompromisy. Idealna lektura dla fanów takich kinowych hitów jak „Infiltracja” i „Donnie Brasco”.

„Ostry jak brzytwa urban noir – zupełnie wyjątkowy!”

Lee Child



Joseph Knox – pisarz, księgarz, literacki wojownik. Wychowywał się w okolicach Manchesteru. Ciemną stronę tego przemysłowego miasta poznał, pracując w lokalnych pubach i barach. Od kiedy wszedł w branżę księgarską, sprzedał tysiące kryminałów, ale zawsze pragnął napisać własną serię. Na kartach „Syren” odwzorował rodzinne miasto we wszystkich jego ponurych barwach, odważnie odsłaniając mroczne tajemnice.

Otwarte
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-13

ISBN: 978-83-751-5365-1

Liczba stron: 440

Otwarte

Format: 136x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

Rok wydania: 2017

Schopenhauer zwiedza mroczne zakamarki Manchesteru

Filozofa już skusił syreni śpiew wprost z manchesterskich głębin! W debiucie brytyjskiego pisarza podróż za syrenkami to wyprawa w jedną stronę. W piekle biletów powrotnych gangsterzy o lśniącym syrenim ogonie, nie sprzedają.

Taka sprawa, to zadanie w sam raz dla angielskiego detektywa! I bynajmniej nie Sherlocka, tym razem sprawę przejmuje agent Aidan Waits. Policjant chcąc zachować odznakę i honor musi bezszelestnie wniknąć w struktury gangu.

Skompromitowany bohater nie ma wyjścia. Wchodzi w świat nocnych klubów miasta i wkupuje się w łaski narkotykowych syrenek. I tak Aidan Waits staje się wtyczką w angielskiej mafii. Wraz z bohaterem Schopenhauer zwiedza kolejne zakamarki przestępczego półświatka Manchersteru.

Miejskie noir Knoxa w pełnej krasie odkrywa przed naszym chodnikowym Sherlockiem świat narkotykowych porachunków, policyjnych śledztw, mafijnych egzekucji, i towarzyszących wielkim bossom, pięknych kobiet.

Joseph Knox o swojej nowej książce w rozmowie z Davem Haslam

Joseph Knox o ”Syrenach”

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...