Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe

Wojciech Waglewski, Wojciech Bonowicz

Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe

7.5

(98 ocen) wspólnie z

29,99

Taka rozmowa zdarza się raz na pięćdziesiąt lat!

Jeszcze wszystko będzie możliwe

Gdy podczas koncertu rozciął sobie rękę, nawet tego nie poczuł. Adrenalina sprawia, że gra, póki nie padnie.

Gdy ktoś nazywa go polskim Stingiem, dostaje piany.

Twierdzi, że muzyka pozwala ludziom poukładać swoje emocje.

Jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel.

Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-15

ISBN: 978-83-240-4576-1

Liczba stron: 384

Znak

Format: 148x205mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Rok wydania: 2017

Poznaj z Mickiewiczem

Niezwykłą historię polskiej muzyki. Wywiad rzeka z najbardziej znanym polskim antycelebrytą otworzył Adasiowi oczy na nieznany dotąd obszar historii.

Scena muzyczna ostatnich kilkudziesięciu lat absolutnie zafascynowała pierwszego polskiego romantyka. Poetycko spisana męska rozmowa Bonowicza z Waglewskim poruszyła nawet Mickiewicza, który przemierzył stepy akermańskie, został wieszczem i na historii przecież zęby zjadł.

A jednak! Do tej pory ominęła go okazja poznania Wagla. Na szczęście udało mu się śpiewająco nadrobić zaległości, oddając się lekturze muzycznej rozmowy. Zgłębił więc tajemnice przemyśleń tęgiej głowy polskiego kompozytora od męskiej muzyki - nie Stinga, gitarzysty, męża i ojca.


Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...