Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Catwoman Tom 2 Nie ma lekko

Ed Brubaker

Catwoman Tom 2 Nie ma lekko

8.2

(42 ocen) wspólnie z

85,36

 

Drugi tom przygód Catwoman – pięknej i niezwykle sprytnej złodziejki z Gotham. Osią albumu jest jedna długa opowieść, którą uzupełnia kilka krótszych. A we wszystkich poznajemy Kobietę Kota w zupełnie innej roli, niż byliśmy do tej pory przyzwyczajeni w historiach o Batmanie. Zanim Selina Kyle została Catwoman, spędziła wiele trudnych lat na East Endzie, najgorszej dzielnicy Gotham City. Niedawno powróciła na stare śmieci, chcąc się poświęcić działalności charytatywnej. Inwestuje miliony skradzionych dolarów w działania prospołeczne w zapomnianej przez świat dzielnicy. Okazuje się jednak, że East End potrzebuje czegoś więcej – prawdziwej obrończyni. Najlepiej takiej, która się tam wychowała i zna ten mały, straszny świat. Komuś jednak zależy na tym, by na East Endzie nic się nie zmieniło. Szaleniec pragnący dokonać na Catwoman osobistej zemsty, chce zniszczyć wszystko, co Selina osiągnęła. Gdy wprowadzi swój okrutny plan w życie, dzielna bohaterka będzie mogła jedynie patrzeć, jak jej ciężka praca znika w płomieniach...
Autorem scenariusza jest Ed Brubaker (Kapitan Ameryka, Daredevil, Criminal), kilkakrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a twórcą rysunków – wielokrotnie nagradzany (Nagrody Eisnera, Harveya, Shustera) grafik Cameron Stewart (Batman i Robin, The Other Side).

Egmont
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1924-6

Tytuł oryginalny: Catwoman volume 2

Liczba stron: 396

Format: 19.0x28.4

Cena detaliczna: 119,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...