Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

300
7.4

(306 ocen) wspólnie z

37,48

 

Sławny album Franka Millera, za który autor został uhonorowany najważniejszymi amerykańskimi wyróżnieniami komiksowymi: Nagrodą Eisnera i Nagrodą Harveya. Na podstawie 300 w 2007 roku powstał film o tym samym tytule w reżyserii Zacka Snydera i Franka Millera. Rok 480 przed naszą erą. Wielka armia perska wkracza na ziemie greckie. Skłócone państewka Hellenów nie są w stanie porozumieć się w sprawie utworzenia jednolitej obrony. W tej sytuacji król Sparty, wbrew decyzji sędziów swojego ludu, wyrusza wraz z nieliczną gwardią przyboczną, by stawić czoło najeźdźcom. Na miejsce bitwy wybiera wąski przesmyk Termopile, gdzie jego trzystu żołnierzy będzie miało szansę przez kilka dni zatrzymać kilkudziesięciotysięczne wojska perskie. Tak rozpoczyna się najbardziej heroiczna i najsławniejsza bitwa w starożytnej Grecji, której efektem było zjednoczenie się państw helleńskich przeciwko wrogowi ze wschodu.
Twórcą tej historii jest znakomity scenarzysta i grafik Frank Miller, znany polskim czytelnikom z takich komiksów jak Sin City: Miasto Grzechu, Batman – Powrót Mrocznego Rycerza, Batman – Mroczny Rycerz kontratakuje, Batman – Rok pierwszy, Daredevil czy Ronin.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1865-2

Tytuł oryginalny: 300

Liczba stron: 88

Format: 310x220mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...