Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Love. Inne historie miłosne

Elżbieta Turlej

Love. Inne historie miłosne

5.7

(43 ocen) wspólnie z

36,90

Prawdziwe, współczesne historie miłosne.

Przewrotne, bo tyleż o miłości, co o czymś zupełnie innym.

Najpierw informacja z mediów. Potem historia. Na końcu krótki komentarz, bo bez niego nie istnieje dziś informacja. „Moim celem było napisanie ciekawych, wciągających historii ze współczesną Polską w tle. A dlaczego o miłości? Ponieważ – mimo, że tyle się zmienia i pojawiają się nowe cele – to o niej nieustająco marzymy“ - wyznaje sama autorka. W ten sposób – odwołując się do współczesnych sposobów rozmowy z drugim człowiekiem – znakomita reporterka Elżbieta Turlej oddaje rytm naszych czasów i pokazuje jak dziś, w dobie komunikatorów, można kochać, szukać miłości, tęsknić.

Bohaterów tych opowieści łączy jedno: wszyscy są nietuzinkowi. Elżbieta Turlej wraca do postaci ze swoich dawnych tekstów by sprawdzić jak potoczyły się ich losy. Przepytuje, przygwożdża, zadaje niewygodne pytania. Powstała doskonale napisana, przejmująca i zabawna zarazem rzecz o miłości, bliskości, intymności i poczuciu bezpieczeństwa w ostatnim ćwierćwieczu.

Rzecz niewiarygodna – książka o miłości, która nie jest ckliwa ani sentymentalna.

Renata Kim, "Newsweek"



To książka dla tych, którzy lubią czytać. Czytać i palce lizać.

Paweł Reszka, "Tygodnik Powszechny"



Nie ma w tych historiach lukru.

Monika Tutak-Goll, "Wysokie Obcasy"

Wielka Litera
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2016-04-27

ISBN: 978-83-80320-93-2

Liczba stron: 240

Wielka Litera

Format: 205x135mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...