Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Urodzony, by się nie bać

Dariusz Malejonek, Magdalena Nierebińska

Urodzony, by się nie bać

25,83

Spotkałem Boga, spotkałem diabła

Maleo – urodzony buntownik, zawsze na przekór systemowi – po raz pierwszy o burzliwej młodości, muzycznych i życiowych rewolucjach oraz spotkaniach face to face z Bogiem i szatanem.

Od hardcorowych początków przez kultowe festiwale i koncerty po rosnącą popularność. Narkotykowe eksperymenty, duchowe poszukiwania i nadnaturalne doświadczenia. Trasa po Jamajce, wędrówki po Indiach i zaangażowanie w misje w Afryce.

Urodzony, by się nie bać to elektryzująca opowieść o trzydziestu pięciu latach kariery niepokornego artysty oraz o rodzeniu się polskiej sceny reggae.

Jeśli miałbym opisać postać Maleo w kilku zdaniach, miałbym problem. Znamy się doskonale. Można powiedzieć, że jest moim „bratem” i przyjacielem. Ale ta dzika i przekochana postać nie da się wcisnąć w żadne ramy.
Robert „Litza” Friedrich

Darek jest jedną z najbarwniejszych i najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny rockowej ostatnich trzydziestu pięciu lat. Przysłowie, że „z niejednego pieca chleb jadł”, wydaje się stworzone właśnie dla niego. Nie rozmienił się jednak na drobne i mimo różnych przeciwności losu i diametralnych zmian w swoim życiu wciąż jest autentyczny. Ta książka to udowadnia.
Leszek Gnoiński
dziennikarz, pisarz, filmowiec

Darek „Maleo” Malejonek – wokalista, gitarzysta, członek legendarnych zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 i Arka Noego, założyciel i lider Maleo Reggae Rockers. Poznasz go po dredach i niepodrabialnej charyzmie.


Znak
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-08-08

ISBN: 978-83-240-4136-7

Liczba stron: 384

Znak

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...