Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biel Helsinek

James Thompson

Biel Helsinek

39,80

Seria z inspektorem Kari Vaarą

„James Thompson tworzy jedne z najlepszych skandynawskich kryminałów, najbliższe klimatowi, akcji i społecznemu przesłaniu powieści Stiega Larssona”.

„KIRKUS REVIEWS”




Inspektor Kari Vaara nie pracuje już w helsińskim wydziale zabójstw – został szefem tajnej jednostki do walki z przestępczością zorganizowaną. Ta wiadomość poraża jego ukochaną żonę w dwa dni po narodzinach ich córeczki. Lecz jest jeszcze gorsza wiadomość – u jej męża wykryto guza mózgu.
Jego specgrupa robi porządki w mieście: włamują się do domów dilerów, odbierają gangsterom narkotyki, gotówkę i nielegalną broń. Działają poza prawem i są nietykalni, nawet dla komendanta głównego policji.
Idylla kończy się jednak, gdy Vaara dostaje polecenie od samego ministra spraw wewnętrznych. Ma znaleźć sprawców zabójstwa deputowanej do Europarlamentu, „miłośniczki czarnuchów”. Jej odciętą głowę przesłano do organizacji somalijskich imigrantów...
Vaara natrafia na kolejne sprzeczne tropy. I odkrywa, że zabójstwo eurodeputowanej wiąże się z niezakończonym śledztwem w sprawie porwania, byłym żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, fińskimi neonazistami… i z jego żoną – Kate.


JAMES THOMPSON to Amerykanin, który przez kilkanaście lat mieszkał w Finlandii. Powieścią Anioły śniegu rozpoczął w 2010 roku serię hipnotyzujących, mocnych, kipiących emocjami literackich kryminałów osadzonych w niesamowitej scenerii śniegu, lodu i zimna. Ich bohaterem jest inspektor Kari Vaara, twardy, tajemniczy detektyw z przeszłością.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2016-04-22

ISBN: 978-83-241-5833-1

Liczba stron: 320

Amber

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 39,80 zł

Tłumaczenie: Stanisław Rek

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...