Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pegaz

14,44

 

Niezwykły podarunek splata losy dwóch rodzin w łączącej pół wieku, dwa kontynenty i dwa pokolenia opowieści o poświęceniu i nadziei, tragedii i odwadze, by zacząć wszystko od nowa.


Nicolas von Bingen i Alex von Hemmerle przyjaźnią się od dziecka. Obaj przeżyli tragedię straty żon. Samotnie wychowują dzieci – Nicolas dwóch synów, Alex córkę. Zapewniają im bezpieczeństwo i luksus w rozległych bawarskich posiadłościach, które należą do ich rodów od pokoleń. Bogaci i wpływowi, prowadzą światowe życie, a Alex z pasją hoduje wspaniałe rasowe konie.
Nagle ten spokojny świat wali się w gruzy. Nicolas musi porzucić wszystko, co kocha, i wraz z synami uciekać z Niemiec ogarniętych nazistowskim szaleństwem. Czy w dalekiej Ameryce znajdą swoją przyszłość. Czy zdołają zacząć nowe życie?
Ich szansą staje się bezcenny podarunek od Alexa…


DANIELLE STEEL, mistrzyni literatury kobiecej. Jej powieści utrzymują się na listach bestsellerów tak długo, że znalazła się w Księdze Guinnessa. Dzięki temu, że inspiracje czerpie z życia i ukazuje prawdziwych ludzi, osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w różnym wieku. Każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne emocje, problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenie i refleksję. I wiarę, że dobro zwycięża zło.
Danielle Steel z własnego doświadczenia wie, jak szczodry, ale i jak okrutny potrafi być los. Zaznała cierpienia w miłości, przeżyła śmierć syna. Ale się nie poddała. Bo wierzy, że po burzy zawsze świeci słońce. I pokazuje to w swoich powieściach.
Jej pasją jest pisanie, radością – jej dziewięcioro dzieci, a hobby – zwierzęta. Napisała 132 książki wydane w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich sfilmowano.

Amber
Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-241-6335-9

Liczba stron: 304

Format: 13.0x20.2

Cena detaliczna: 14,44 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...