Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dekalog Tom 2 Meteor

Frank Giroud

Dekalog Tom 2 Meteor

6.8

(5 ocen) wspólnie z

83,24

 

Dekalog – dziesięć opowieści, dziesięć przykazań,dziesięć epok, dziesięciu rysowników, dziesięć stylów. To największe dzieło Franka Girouda. Ten wybitny scenarzysta zaprosił dziesięciu różnych rysowników do dziesięciu tomów swej opowieści, by stworzyć swoje opus magnum. Podwójny album zawiera tom 3 i tom 4 oryginalnego wydania francuskiego. Wszystko w wersji limitowanej (tak jak pierwszy tom). Akcja opowieści i losów księgi zawierającej muzułmańską wersję Dekalogu w tomie trzecim cofa się tym razem do lat 50-tych XX wieku, gdzie tajemnicza ekspedycja rusza w kierunku odciętego od świata greko-katolickiego monastyru. Ich śladem podąża szaleniec a za nim policja...
Tom czwarty zgodnie z retrospektywną narracją to już lata przedwojenne i 1945 rok. Autor scenariusza (Giroud) przenosi nas najpierw do Mostaru w byłej Jugosławii a następnie do alianckiego obozu jenieckiego. Tajemniczy wysłannik Watykanu próbuje wyciągnąć z niego przyjaciela z młodzieńczych lat i Ustasza zarazem. W jakim celu? Jaką tajemnicę skrywa duchowny i co z tym ma wspólnego tajemnicza księga... Każdy tom opowieści stworzonej przez francuskiego mistrza suspensu Franka Girouda rysował inny twórca. Autorem tomu trzeciego jest jeden z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści graficznej we Francji: Jean-François Charles (autor m.in epopei Pionierzy Nowego Świata czy wspaniałych epickich India Dreams i War and Dreams. Autorem rysunków do czwartego tomu jest Słoweniec TBC (T.Lavric).

Scream Comics
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-654-5449-2

Liczba stron: 112

Format: 22.6x32.6

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...