Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziewczyna w walizce

Raphael Montes

Dziewczyna w walizce

6.6

(1743 ocen) wspólnie z

39,90

 

Teo Avelar to samotnik. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Clarice, egzotyczną i przebojową dziewczynę. Aspiruje do miana scenarzystki i pisze tekst pod tytułem „Cudowne dni” opowiadający historię przyjaciółek, które wyruszają w podróż, szukając miłości.

Rodzi się obsesja. Teo, czując, że nie ma wyboru, porywa dziewczynę i zabiera ją w pokręconą odyseję szlakiem bohaterek jej scenariusza.

Powoli acz konsekwentnie Teo dąży do tego, by nic ich nie rozdzieliło. Już nigdy.


„Powieść upiorna i przewrotna, przy której trudno utrzymać nerwy na wodzy. Szokuje bardziej niż Zaginiona dziewczyna”.

Lauren Beukes



„Elektryzujące tempo, pełne szokujących zwrotów akcji. Zarezerwujcie sobie kilka godzin na czytanie, bo nie będziecie w stanie jej odłożyć”.

„Guardian”



„To prawdopodobnie najoryginalniejsza powieść, jaką przeczytacie w tym roku”.

„Chicago Tribune”



„Raphael Montes to jeden z najlepszych młodych powieściopisarzy, jakich poznałem. To będzie nazwisko na skalę światową”.

Scott Turow



„Zostałem pochłonięty przez tę idealną – tak, dobrze przeczytaliście – książkę, łączącą literacki kunszt, psychologiczną głębię i zapierające dech w piersiach napięcie. Niezwykłe osiągnięcie!”.

Jeffrey Deaver



„Zręcznie skonstruowany, perfidny thriller. Montes zaplanował dla czytelników kilka niespodzianek, przy czym przynajmniej jedna jest dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach”.

„Publishers Weekly”



„Montes wpisuje w tę powieść pulsujący niepokój i zwroty akcji, które niebezpiecznie podnosą wam ciśnienie”.

Booklist



„Trzeba śledzić tego Montesa – bez wątpienia osiągnie wiele”.

Sophie Hannah

Filia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-15

ISBN: 978-83-807-5105-7

Tytuł oryginalny: Dias Perfeitos

Liczba stron: 300

Filia

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...