Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spisek możnych

Carlo A. Martigli

Spisek możnych

5.0

(23 ocen) wspólnie z

39,00

Mroczne czasy w historii Europy! Dotąd nieznane oblicze XVI-wiecznego świata, gdzie cokolwiek uzyskać można jedynie dzięki walce.

Wormacja, rok 1521. Zmuszony przez cesarza do odstąpienia od swoich heretyckich tez Marcin Luter znajduje schronienie u najbardziej wpływowego człowieka Niemiec, a nawet Europy – Jacoba Fuggera. „Król denarów”, twórca karier wszystkich możnych Europy, od papieża po samego cesarza, chce utrzymać Lutera przy życiu, aby ten realizował jego wolę…
Do domu Fuggera przybywa również Paolo de Mola, człowiek o udręczonej duszy, z zamiarem wykonania tajnego zadania. Przeszkodą w realizacji planów mężczyzny i tajemniczego mocodawcy nie będą powstania chłopskie Thomasa Müntzera ani intrygi władzy. Będzie nią zakazana miłość do pięknej i młodej żony Fuggera – Sybilli… To moment, w którym dla Paolo de Mola bycie człowiekiem zacznie oznaczać zmaganie się z pokusami i nieznanymi siłami.
Tymczasem Kościół i Luter muszą wybrać między władzą a ludem. Obie strony wybiorą władzę – nie w formie zbrojnej czy pod postacią wiary – lecz taką, w której trwa do dzisiaj – pieniądza.

Martigli splata historię i fikcję, dając życie wielkiej powieści, pełnej namiętności i nagłych zwrotów akcji. To opowieść o narodzinach pieniądza jako formy władzy, która do dzisiaj rządzi naszym życiem.

Sonia Draga
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-18

ISBN: 978-83-7999-604-9

Tytuł oryginalny: La congiura dei potenti

Liczba stron: 296

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Bożena Topolska

Rok wydania: 2016

Wypowiedź autora

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...