Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł

Hansen Anders, Sundberg Carl Johan

Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł

29,90

 

W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic, cudotwórcze kuracje, ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą, że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku, bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też, jak przejście do autobusu może uruchomić nieaktywne geny, a ciało na własny użytek wyprodukować – dającą poczucie szczęścia – morfinę. Wskazówki od skandynawskich naukowców umożliwią osiągnięcie ekstazy oraz efektów porównywalnych ze skutecznością zabiegów chirurgicznych. Pozwolą także na odmłodzenie swojego biologicznego wieku.

Sundberg i Hansen bazują na doświadczeniach milionów osób. Z jednej strony podchodzą do tematu jak lekarze, z drugiej – jak statystycy, odnosząc się do setek najlepszych i najnowszych badań w dziedzinie medycyny i aktywności fizycznej. Naukowe zależności czynią w pełni zrozumiałymi, wyposażając czytelnika w gotowe już do użycia narzędzia. Ale autorzy „Projektu zdrowie” to nie tylko lekarze. Anders Hansen, ekspert w dziedzinie psychiki człowieka, to także ekonomista. Carl Johan Sundberg, profesor fizjologii, jako członek Komisji Medycznej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odpowiada natomiast za zdrowie najlepszych na świecie sportowców.
„Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta” to również propozycja dla miłośników dobrego stylu, która obdarza przyjemnością zmysły. Bo pięknie wydaną książkę czyta się i ogląda z równie niesłabnącą ciekawością. Ilustracje zaprojektowała polska rysowniczka Katarzyna Breczko.
Nie musisz być maratończykiem, żeby zapobiegać chorobom, wystarczy 30-minutowy spacer. Przedstawiamy także wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących spalania tłuszczu i „superinterwałów” – formy treningu trwającego mniej niż 5 minut, która może być bardziej efektywna niż godzina ćwiczeń.
Książka spodoba się zwłaszcza tym, którzy nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.

Smak Słowa
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-06-14

ISBN: 978-83-648-4687-8

Tytuł oryginalny: Hälsa pa recept : träna smartare, ma bättre, lev längre

Liczba stron: 248

Smak Słowa

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Oczkowski Tomasz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...