Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i o ludziach

Anna Wierzbicka

W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i o ludziach

7.4

(5 ocen) wspólnie z

13,96

Prawdy wiary wyrażone językiem uniwersalnym.

W co wierzą chrześcijanie?

Czy każdy, kto uważa siebie za chrześcijanina, wie, w co właściwie wierzy? – pyta prowokacyjnie autorka i w sposób nowatorski prezentuje czytelnikowi najważniejsze prawdy wiary, które przekazuje Pismo Święte i Skład Apostolski.

Książka Anny Wierzbickiej to opowieść o wierze chrześcijan wykorzystująca wyniki szeroko zakrojonych badań nad językami świata. W czterdziestu rozdziałach Opowieści o Bogu i o ludziach autorka prezentuje czytelnikowi podstawowe prawdy wiary przepisane tak zwanym językiem minimalnym, czyli wykorzystującym słowa zrozumiałe dla każdego, mające swoje odpowiedniki we wszystkich językach świata.

Poprzedzona obszernym wstępem Opowieść o Bogu i o ludziach, w której nie używa się tradycyjnego języka religijnego ani naukowego, pozwoli zarówno chrześcijanom, jak i niechrześcijanom spojrzeć na wiarę w sposób świeży.

Anna Wierzbicka – profesor językoznawstwa na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Kanberze.

Urodzona i wykształcona w Polsce, po studiach na Uniwersytecie Warszawskim pracowała w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Jest autorką ponad dwudziestu książek, w których językoznawstwo łączy się z antropologią, psychologią, filozofią, a także z teologią. Jej książka What Did Jesus Mean: Explaining the Sermon on the Mount and the Parables in Simple and Universal Human Concepts została wydana przez Oxford University Press w roku 2001, a w skróconej wersji przez PWN (Co mówi Jezus? Objaśnianie przypowieści ewangelicznych w słowach prostych i uniwersalnych) w roku 2002.

Anna Wierzbicka jest twórczynią Naturalnego Metajęzyka Semantycznego (NSM), od wielu lat rozwijanego w Australii we współpracy z Cliffem Goddardem, a także wyrastającego z NSM Języka Minimalnego. Za całokształt pracy Wierzbicka otrzymała w roku 2010 Nagrodę Fundacji Nauki Polskiej w zakresie humanistyki i nauk społecznych.

Mieszka z mężem w Kanberze, ma dwie córki i sześcioro wnuków, ale utrzymuje stałe kontakty ze środowiskiem naukowym w Polsce.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-08-02

ISBN: 978-83-240-4558-7

Liczba stron: 132

Znak

Format: 205x200

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2017

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...