Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tego lata w Zawrociu

Hanna Kowalewska

Tego lata w Zawrociu

6.9

(1357 ocen) wspólnie z

22,00

 

Pierwsza część bestsellerowej serii o Zawrociu – sugestywna, klimatyczna powieść, która uwiodła czytelników.
Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy!
Tego lata, w Zawrociu to powieść o wyprawie w nieznane i pełną tajemnic przeszłość rodzinną. Matylda, mieszkanka warszawskiego blokowiska, pracująca na co dzień w teatrze, dostaje niespodziewanie w spadku po mało znanej babce malowniczy dom na prowincji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie inni kandydaci na spadkobierców, choćby dwoje ukochanych wnuków babki. Dlaczego ja? – zastanawia się Matylda. By odpowiedzieć na to pytanie, musi poznać nie tylko tych, których babka pominęła, ale przede wszystkim osobę, która ją wybrała. Jak to zrobić, gdy widziało się babkę Aleksandrę raz w życiu i ma się wokół siebie same zagadki, te z przeszłości i teraźniejszości? Czy Matyldzie uda się odgadnąć motywacje ekscentrycznej i niezwykłej kobiety, która podarowała jej Zawrocie, oraz ułożyć się z krewnymi i pokochać dom na prowincji?
Tego lata, w Zawrociu to magiczna opowieść o lecie, szukaniu własnych korzeni i przede wszystkim o urodzie życia. To powieść, która udowadnia, że przeszłość może być równie fascynująca jak teraźniejszość.
Dwie kobiety, stara i młoda, dwie mentalności, dwa charaktery, spotkanie, które odmienia na zawsze. A do tego czarny fortepian, muzyka i skrywane namiętności, które targają bohaterami powieści.
Hanna Kowalewska – poetka i powieściopisarka. Ma w swoim dorobku także dramaty, słuchowiska i scenariusze filmowe. Autorka bestsellerowej serii o Zawrociu: Tego lata, w Zawrociu, Góra śpiących węży, Maska Arlekina, Inna wersja życia, Przelot bocianów, Cztery rzęsy nietoperza.
Tego lata, w Zawrociu zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską ogłoszonym przez wydawnictwo Zysk i S-ka i „Świat Książki” w 1997 roku. Powieść została przetłumaczona także na niemiecki i włoski. Jej powieść Julita i huśtawki została uznana za Książkę Roku przez „Magazyn Literacki Książki”.
Autorka wydała również kilka tomików wierszy, zbiór opowiadań i dwie powieści dla młodzieży.
Czytelnicy cenią jej książki zwłaszcza za piękny i wysmakowany styl oraz poetycki klimat.
Prywatnie pisarka jest miłośniczką warszawskiego osiedla Kamionek. Odpoczywa, fotografując i malując.

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-06-14

ISBN: 978-83-080-6366-8

Liczba stron: 256

Literackie

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...