Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spacer z białym Buszmenem

Laurens van der Post

Spacer z białym Buszmenem

6.7

(15 ocen) wspólnie z

39,99

Van der Post – żołnierz, podróżnik, odkrywca i dyplomata

Znacznie mniej wiedzielibyśmy o geopolitycznych przemianach we współczesnym świecie, gdyby nie tacy ludzie, jak Sir Laurens van der Post. Jego bogatą biografią można by obdzielić co najmniej kilka osób.

Van der Post był jedną z najbardziej wpływowych postaci naszej epoki. Był świadkiem wielu historycznych przemian w Europie, Afryce i Japonii, w swym długim życiu poznał wiele najznamienitszych postaci życia politycznego i społecznego. W rozmowie z Jeanem Markiem Pottiez dzieli się swymi pomysłami oraz opiniami na wiele różnorodnych tematów – filozoficzna refleksja przeplata się tu z politycznymi komentarzami i niezwykłymi historiami ludzi, których van der Post spotkał na swej drodze. Da się wyczuć, że jego poglądy i koncepcje powstały pod wpływem nietuzinkowych doświadczeń i niesamowitych wyzwań.

Buszmeni, Afryka, stosunek człowieka do zwierząt (przepiękne opowieści o słoniach), Japonia i japońskie obozy jenieckie, umiejętność przebaczenia wrogowi, Jung, rozwój duchowy, Churchill, Smuts, Mountbatten... Łatwo byłoby pominąć wiele kwestii poruszanych przez van der Posta, ale powyższy wybór tematów pozwala domyślić się, jak szeroki ich zakres znajdziemy w książce.

„The Times”



Niezwykle wciągająca książka zawierająca głębokie przemyślenia na temat życia, jakie swego czasu wiódł van der Post, a do tego przekazuje niesamowite koncepcje i opinie. Jest niekonwencjonalna, inspirująca, optymistyczna, mądra i prawdziwa w całkiem nowy, niespotykany dotąd sposób.

„Sunday Express”



Laurens van der Post (1906-1996) – wychowany w Afryce brytyjski pisarz i podróżnik, farmer i bohater wojenny (służył w Afryce i Azji), doradca wielu szefów brytyjskich rządów i bliski przyjaciel księcia Karola, ojciec chrzestny księcia Williama, także pedagog, dziennikarz, filozof i producent filmowy. Brał udział w wielu wyprawach odkrywczych w Afryce. Nakładem W.A.B. ukazała się jego książka Wyprawa w głąb interioru.

WAB
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-05-10

ISBN: 978-83-280-2794-7

Liczba stron: 416

WAB

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Dorota Kozińska

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...