Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bransoletka pełna wspomnień

Viola Shipman

Bransoletka pełna wspomnień

7.0

(69 ocen) wspólnie z

35,00

Historia trzech kobiet i piękne przypomnienie tego, jak cenną wartością jest rodzina, to skarb.

Dzięki rodzinnej pamiątce trzy kobiety na nowo odkrywają znaczenie rodziny i pasję życia – w miarę jak każda z zawieszek bransoletki odmienia, fragment po fragmencie, ich własne losy.

Lolly na każde swoje urodziny dostawała od matki zawieszkę do bransoletki, wraz ze stale powtarzaną radą, że nic nie jest ważniejsze niż rodzinne wspomnienia. Bransoletka miała też przypominać o matczynej miłości. Siedemdziesięcioletnia teraz i stopniowo tracąca pamięć Lolly wie, że musi się śpieszyć, jeśli chce odnowić i zacieśnić więzy z własną córką i wnuczką, które w zaganianej codzienności mają coraz mniej czasu dla Lolly i jej rodzinnych wspomnień.
Arden otrzymuje niespodziewany telefon w sprawie matki i odwiedza ją razem z Lauren, wnuczką Lolly. W trakcie przedłużających się odwiedzin Lolly wyjawia im historie kryjące się za każdą z zawieszek przy bransoletce – i te opowieści stopniowo pomagają Lolly, Arden i Lauren ponownie zbliżyć się do siebie oraz odnaleźć radość, miłość i nadzieję.

Pełna ciekawych postaci i opowieści, „Bransoletka pełna wspomnień” jest nieodparcie czarująca!

Debbie Macomber, bestsellerowa autorka „New York Timesa”



„Bransoletka pełna wspomnień” jest tak samo słodka jak trzy gałki lodów w cukierni Dolly. Pełno w niej opisów wspaniałej scenerii, uświęconej czasem życiowej mądrości i wszelkiego typu oczarowania.

Nancy Thayer, bestsellerowa autorka „New York Timesa”



Niektóre rodzinne pamiątki trafiają na garażowe wyprzedaże, ale są też i takie, bezcenne, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie. „Bransoletka pełna wspomnień” jest powieścią, która niczym taki właśnie rzadki klejnot będzie przekazywana następnym pokoleniom i polecana kolejnym członkom klubów książki, póki wszyscy nie poznają tej szczerej, wielopokoleniowej historii miłości i wybaczenia. Viva Viola!

Adriana Trigiani, bestsellerowa autorka „New York Timesa”



Przy tej książce płakałam, rozmyślałam, a potem znów płakałam. Rzadko trafia się na opowieść, która zmusza człowieka do podobnego „dobrego płaczu”. A potem przeczytałam ją od deski do deski ponownie, bo po prostu miałam na to ochotę. Bo jest naprawdę znakomita.

Caroline Leavitt, bestsellerowa autorka „New York Timesa”




Viola Shipman to pseudonim Wade’a Rouse’a, popularnego humorysty i nagradzanego autora czterech książek o charakterze pamiętników. Autor przybrał go, chcąc upamiętnić swoją babkę – jej bransoletka z zawieszkami i opowiadane przez nią rodzinne historie stanowiły inspirację do napisania debiutanckiej powieści „Bransoletka pełna wspomnień”, w której składa hołd mądrości wszystkich starszych ludzi. Rouse mieszka w Michigan i regularnie pisze dla „People” oraz „Coastal Living”, a także „All Things Considered”. „Bransoletka pełna wspomnień” została przetłumaczona już na dziewięć języków. Autor obecnie pracuje nad drugą „powieścią wspomnieniową”, która zostanie opublikowana w 2017 roku.

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-06-16

ISBN: 978-83-8069-393-7

Tytuł oryginalny: The charm bracelet

Liczba stron: 456

Prószyński i S-ka

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...