Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Franck Ribery. Piłkarz z blizną

Alexis Menuge

Franck Ribery. Piłkarz z blizną

6.6

(50 ocen) wspólnie z

34,90

Poznajcie historię Francka Ribéry’ego..

„Bez tej blizny byłbym zwykłym chłopakiem. Jestem dumny z tego, co musiałem przejść”.


Mimo że jako dwulatek omal nie stracił życia w wypadku samochodowym, dla rówieśników nie miało to znaczenia: z powodu ogromnych blizn, które pozostały na jego twarzy, przezywali go Quasimodo, wytykali palcami. On jednak zaciskał zęby i walczył. Dziś rywalom nie jest do śmiechu, gdy muszą stanąć oko w oko z jednym z najlepszych skrzydłowych świata.

Dlaczego zrezygnowało z niego Lille? W którym klubie zarabiał 250 euro miesięcznie? Co było przyczyną konfliktu z Arjenem Robbenem? Co zrobił Jupp Heynckes, by przestał łapać kontuzje? Jak tłumaczył się z seksafery i czym zalazł mu za skórę kierowca tira, którego pobił w dyskotece?

Twardy zawodnik, który zrywa z definicją współczesnego piłkarza dbającego jedynie o swój wygląd i wizerunek. Przeczytajcie biografię prostego człowieka, który nie stronił od skandali, ale wchodząc do szatni Olympique Marsylia, witał się słowami: „Dzień dobry, panie Barthez”…

***


Opowieść o współczesnym symbolu Bayernu Monachium. Franck Ribéry – piłkarz z wielkiego świata, który pozostał normalnym człowiekiem.

Michał Trela, „Przegląd Sportowy”, Z nogą w głowie



Franck Ribéry jest doskonałym wzorem dla młodych adeptów futbolu. Udowodnił całemu światu, że nie liczy się, skąd pochodzisz, ale ważne jest, dokąd zmierzasz. Swój sukces sportowy zawdzięcza wyłącznie ciężkiej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu i wierze w samego siebie, o czym przekonacie się, czytając tę ciekawą książkę.

Patryk Ożadowicz, prezes Polskiego Fanklubu Bayernu Monachium „Bawarczycy”



To prawdziwy skarb francuskiej piłki.

Zinédine Zidane



Messi to Messi, a Ribéry to Ribéry. Obaj mają jednak coś wspólnego: zaskakują cię za każdym razem, gdy wychodzą na murawę.

Thierry Henry



Obok Leo Messiego i Cristiano Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

Franz Beckenbauer



Franck Ribéry - Zawodnik Bayernu Monachium, reprezentant kraju, trzeci piłkarz świata 2013 roku, Piłkarz Roku 2007, 2008 i 2013 we Francji. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. FC Metz, Galatasaray Stambuł, Olympique Marsylia. Największe sukcesy odnosił jednak po przenosinach do stolicy Bawarii: pięciokrotnie wygrywał Bundesligę, czterokrotnie zdobywał Puchar Niemiec, w 2013 roku wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata. W 2006 roku wraz z reprezentacją Francji został wicemistrzem świata.

Alexis Menuge - Francuski dziennikarz sportowy, korespondent w Monachium piszący dla „France Football”, „L’ Équipe” i pracujący dla radia RTL. Prywatnie przyjaciel Francka Ribéry’ego.

SQN
Data pierwszego wydania:
2016-05-31

ISBN: 978-83-7924-226-9

Tytuł oryginalny: Franck

Liczba stron: 216

SQN

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Michał Jeziorny

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...