Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czerwona królowa

Victoria Aveyard

Czerwona królowa

45,00

 

Krew dzieli świat Mare Barrow na dwoje. Ci, w których żyłach płynie zwykła, czerwona, służą srebrnokrwistej elicie obdarzonej nadludzkimi zdolnościami. Mare, jedna z Czerwonych, żyje z drobnych kradzieży w ubogiej wiosce, aż pewnego dnia zrządzeniem losu trafia przed oblicze królewskiego dworu. Pośród Srebrnych – króla, książąt i szlachetnie urodzonych dworzan – odkrywa, że sama również ma niezwykły talent.

Aby zatuszować to, co na pozór niemożliwe, król każe jej przyjąć rolę zaginionej księżniczki i przyrzeka ją za żonę jednemu ze swoich synów. Mare, coraz głębiej wciągana w świat Srebrnych, ryzykuje wszystko, by wykorzystując swoją nową pozycję wesprzeć Szkarłatną Straż, wzbierający bunt Czerwonych. Tymczasem serce popycha ją w zgoła niemożliwym kierunku…

Każdy niewłaściwy krok grozi śmiercią, ale w tej niebezpiecznej rozgrywce jedyną pewną rzeczą jest zdrada.

Mag
Oprawa twarda

Liczba stron: 432

Mag

Cena detaliczna: 45,00 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...