Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

100 masonów którzy zmienili świat

Klaus Dąbrowski

100 masonów którzy zmienili świat

70,33

 

Opracowana przez jednego z najaktywniejszych polskich wolnomularzy, a równocześnie ważnego dostojnika w strukturach wyższych stopni, ta unikalna publikacja ujawnia (?) 100 masonów, z pośród tych, którzy mieli największy wpływ na losy świata. Są na tej liście osoby powszechnie znane jako wolnomularze, jak Mozart, Waszyngton czy Churchill, ale też wiele postaci, które mogą wywołać zaskoczenie.
Co parę lat ukazują się kolejne książki i artykuły ukazujące nowe informacje o członkostwie różnych znanych osób w strukturach wolnomularskich. Książka Klausa Dąbrowskiego bierze pod uwagę najnowszy stan tych ustaleń. Ostatnią jej częścią jest skrupulatny wykaz źródeł.
Portrety wszystkich 100 bohaterów (i bohaterek) książki stworzono przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji (AI). Dzięki tej technologii udało się odtworzyć twarze osób czasem dotąd znanych jedynie z kilku starych rycin, czy słabej jakości dawnych fotografii. Teraz można spojrzeć w twarz osobom takim jak Monteskiusz czy Abramowski, jakby były nam współczesne.

Klaus Dąbrowski otrzymał pierwsze trzy stopnie wtajemniczenia w Wielkim Wschodzie Polski. Od 2005 roku jest członkiem Uniwersalnej Ligi Masońskiej (U.F.L.) zbliżającej do siebie masonów “regularnych” i “liberalnych”. Od 2006 roku jest redaktorem portalu wolnomularstwo.pl. Od 2018 roku kieruje freemasonry.network — jednym z największych na świecie serwisów poświęconych wolnomularstwu. Został wyniesiony do 33° — najwyższego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego przez Wielką Lożę Włoch A.F. & A.M. (Palazzo Vitelleschi) w 2010 roku, a obecnie pełni urząd Suwerennego Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski.

Eduvolution
Oprawa miękka

ISBN: 9788361734079

Liczba stron: 240

Format: 15.2x22.8cm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...