Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

101 ćwiczeń z dresażu dla konia i jeźdźca

Aristotle Jec

101 ćwiczeń z dresażu dla konia i jeźdźca

8.4

(11 ocen) wspólnie z

31,86

 

Poradnik ten, opracowany w bardzo przystępny
i poprawny pod kątem merytorycznym sposób, będzie na pewno nieocenioną pomocą dla jeźdźców, którzy mają ambicje do podnoszenia własnych umiejętności i doskonalenia swoich koni. Książka ta będzie szczególnie pomocna tym, którzy trenują samodzielnie i w codziennej pracy z końmi nie mają możliwości korzystania z pomocy trenera.
miesięcznik Świat koni


Szkolenie konia z wykorzystaniem standardowych technik ujeżdżenia, daje solidne podstawy do uprawiania jeździectwa sportowego we wszystkich jego odmianach (konkurencjach). Dotyczy to zarówno konkurencji klasycznego ujeżdżenia jak i szeregu innych uprawianych w tzw. stylu angielskim czy w stylu western. Trening ujeżdżeniowy w każdym przypadku prowadzi do ostatecznego, wspólnego dla wszelkich odmian jazdy konnej celu, jakim jest osiągnięcie jedności pomiędzy jeźdźcem i jego koniem, doskonalonej podczas każdego treningu.
Każde z zamieszczonych w książce ćwiczeń jest opatrzone dokładnym opisem i poparte rysunkiem objaśniającym wykonanie zawartych w ćwiczeniu elementów. Poszczególne rozdziały poruszają zagadnienia takie jak: rozluźnienie, równowaga, lekkość, dosiad i pozycja jeźdźca w siodle, wydłużanie wykroku konia, czy doskonalenie lotnych zmian nogi w galopie.


„Szeroko pojęte rozumienie zasad klasycznego ujeżdżenia, oraz stosowanie ćwiczeń
z tej książki, pomoże każdemu jeźdźcowi w rozwijaniu umiejętności i kształtowaniu wyczucia jeździeckiego. Jedno i drugie jest niezbędne do osiągnięcia harmonijnej współpracy z koniem.”
Lisa Wilcox - fragment wstępu


„101 ćwiczeń z dresażu” to kolejna książka z serii 101 ćwiczeń, pomocna
w racjonalnym szkoleniu konia. Niech nikogo nie zmyli użyte w tytule słowo „dresaż”, kojarzące się często z czworobokiem, długim frakiem i cylindrem. To mylne skojarzenie, gdyż określenie to, zapożyczone z języka francuskiego, oznacza dokładnie proces poddawania konia ćwiczeniom mającym stymulować jego rozwój. Efektem prawidłowego stosowania ćwiczeń z dresażu jest sprawny, harmonijnie i atletycznie rozwinięty, ujeżdżony wierzchowiec. Tę książkę polecam każdemu, komu zależy na osiągnięciu takiego efektu.
Wojciech Mickunas

O autorce
Jec Aristotle Ballou wychowała się w rodzinie trenerskiej. Zajmowała się szkoleniem ujeżdżeniowym koni różnych ras, a także szkoleniem jeźdźców na różnym poziomie. Specjalizowała się w klasycznej hodowli koni, studiując w Europie. Jest zarejestrowaną w FEI zawodniczką w ujeżdżeniu i ma na swoim koncie tytuły
i zwycięstwa w różnych konkurencjach jeździeckich. Publikuje w wielu wydawnictwach jeździeckich w USA.

Galaktyka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-898-9696-4

Tytuł oryginalny: 101 Dressage Exercises for Horse & Rider

Liczba stron: 240

Format: 20.7x28.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...