Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

101 dalmatyńczyków

Dodie Smith

101 dalmatyńczyków

7.1

(253 ocen) wspólnie z

48,64

 

Nie tak dawno temu mieszkało w Londynie młode małżeństwo dalmatyńczyków. On nazywał się Pongo, a ona Mimi Pongo (…). Szczęśliwym trafem stali się właścicielami młodego małżeństwa — państwa Poczciwińskich. Byli to ludzie łagodni, posłuszni, a nade wszystko inteligentni… czasami prawie tak inteligentni jak psy! W całej Anglii zaczynają ginąć małe dalmatyńczyki. Dzieci traci też urocza psia para żyjąca spokojnie w Londynie. Kto stoi za porwaniami i jaki ma niecny plan?
Pongo i Mimi wyruszą w pełną niebezpieczeństw podróż, by się tego dowiedzieć i ocalić szczenięta. Na szczęście w drodze będą mogli liczyć na pomoc wielu sprzymierzeńców – zarówno ludzi, jak i zwierząt. Zilustrowana przez Magdalenę Kozieł-Nowak pełna wersja klasycznej powieści dla dzieci rozsławionej przez film animowany. Dodie Smith (1896–1990) – brytyjska pisarka i dramaturżka. Ukończyła Królewską Akademię Sztuki Dramatycznej. Bez większych sukcesów próbowała sił w aktorstwie; uznanie przyniosły jej sztuki teatralne, a później powieści. Smith i jej mąż uwielbiali zwierzęta i mieli wiele dalmatyńczyków. Ukochany pies Dodie nazywał się Pongo – bohater 101 dalmatyńczyków nosi więc jego imię. Pomysł na swoją najsłynniejszą książkę dla dzieci autorka zaczerpnęła z rozmowy ze znajomą aktorką, która zobaczywszy Pongo jako szczenię, niefortunnie palnęła: „Ależ by z niego było ładne futro!”.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3621-3

Tytuł oryginalny: The hundred and one dalmatians

Liczba stron: 288

Nasza Księgarnia

Format: 19.5x25.4cm

Cena detaliczna: 79,91 zł

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...