Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

101 survivalowych porad dla chłopców

Chris McNab

101 survivalowych porad dla chłopców

7.0

(2 oceny) wspólnie z

29,90

 

Nigdy nie wiadomo, kiedy będą nam potrzebne nasze umiejętności survivalowe. Jest wiele okoliczności i miejsc, kiedy w kilka minut sytuacja z całkowicie bezpiecznej może się zmienić w wyjątkowo groźną. Może do tego dojść na rodzinnych wakacjach w górach, na szkolnym obozie wędrownym, albo w czasie podróży samochodowej przez jakieś dzikie odludzie.
Dlatego dobrze wiedzieć, jak przeżyć w trudnym terenie. Jeżeli znajdziesz się w sytuacji zagrażającej życiu, istnieje większe prawdopodobieństwo, że sobie w niej poradzisz, jeżeli będziesz podejmował właściwe decyzje i we właściwy sposób reagował na niebezpieczeństwo. Chociaż istnieje wiele rożnych technik survivalowych, podstawowe zasady sztuki przetrwania są bardzo proste. Musisz znaleźć wodę i pożywienie. Woda jest szczególnie ważna, ponieważ prawie bez jedzenia zdołasz przeżyć przez kilka tygodni, ale bez wody możesz umrzeć w czasie trzech dni. Musisz także umieć chronić się przed żywiołami, co zazwyczaj oznacza zbudowanie lub znalezienie jakiegoś schronienia. Powinieneś także znać jakieś metody rozpalania ognia, bowiem ważne jest zachowanie ciepła. Ogień pozwala ci także przygotować posiłek i przegotować wodę, aby można ją bezpiecznie pić. Na koniec musisz wiedzieć, jak w sytuacji zagrożenia zwrócić uwagę ratowników lub przedostać się w bezpieczne miejsce, a także jak opatrzyć i zajmować się obrażeniem swoimi albo innych osób.
Książka ta zawiera przegląd niektórych podstawowych technik survivalowych – od znajdowania wody w suchym i gorącym terenie, po unikanie ataku niedźwiedzia. Idź więc do lasu i ćwicz te techniki – pewnego dnia mogą uratować ci życie!

Vesper
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-773-1211-7

Liczba stron: 128

Format: 165x210mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...