Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

15 cudów świata

Anne Kersaint

15 cudów świata

9,99

 

– Jak to? – zapytała Ciotka Szarlotka. – Nie słyszeliście nigdy o siedmiu cudach świata? W dawnych czasach, nazywanych starożytnością, kiedy nie było ani telewizji, ani radia, ani internetu, wiadomości też krążyły po świecie. Dzięki opowieściom jakiegoś kupca, pielgrzyma lub podróżnika niemal wszyscy starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli o wspaniałych budowlach wznoszonych w znanym im świecie, którego centrum stanowiło Morze Śródziemne. Z czasem powstała lista siedmiu najwspanialszych osiągnięć ludzkiej sztuki i przemyślności: lista siedmiu cudów świata.
– Mamy więc cel naszej kolejnej wyprawy! Czym prędzej wyruszmy znów w drogę! – zawołał Jerzy Bajkierzy. Henryczek Historyczek, który ani na chwilę nie przestawał buszować w internecie, podniósł wzrok znad swojego tabletu.
– Niesamowite – powiedział – w 2007 roku ogłoszono nową listę: cudów świata nowożytnego, wzniesionych dużo później. Znalazło się na niej 21 miejsc na pięciu kontynentach.
– A zatem które budowle wybierzecie? – zaciekawiła się Ciotka Szarlotka.
– Możemy zwiedzić osiem miejsc – zaproponował Henryczek. – Będą to: wieża Eiffla w Paryżu, Stonehenge w Anglii, Wielki Mur w Chinach, Bazylika św. Piotra w Rzymie, Hagia Sophia w Stambule, Tadż Mahal w Indiach, Koloseum w Rzymie i Timbuktu w Afryce.
– Komu w drogę, temu czas! Ruszamy śladami cudów świata, starożytnego i nowożytnego! – zawołała podekscytowana Panna Kolorowanka. – Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy je na własne oczy!
Tak oto troje małych przyjaciół udało się w niezwykłą podróż, o której opowiada ta książka.
Książka powstała z myślą zarówno o dzieciach, jak i o ich rodzicach - aby zachęcić jednych i drugich do wspólnej zabawy.

Siedmioróg
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-779-1369-7

Liczba stron: 52

Format: 24.0x28.0cm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...