Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty. Aptekarz diabła

1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty. Aptekarz diabła

74,99

 

Pierwszy tom nowej serii Xaviera Dorisona, mistrza opowieści o sekretach dawnych czasów. W pierwszej połowie XVII wieku Holenderska Kompania Wschodnioindyjska jest najpotężniejszą organizacją kupiecką świata. Aby poszerzyć swoje wpływy w Indiach, postanawia zyskać przychylność ich władcy klejnotami i złotem. Bogactwa zostają załadowane na statek „Dżakarta”, który rusza z Amsterdamu w długi rejs wokół Afryki. Od początku stosunki między oficerami a marynarzami prowadzą do konfliktu. Zbliżający się rozlew krwi zamierza wykorzystać w swoich mrocznych celach tajemniczy pasażer Jeronimus Cornelius. Jedyną osobą, która może mu się przeciwstawić, jest inteligentna arystokratka Lukrecja Hans. Tak rozpoczynają się dzieje potępieńców z „Dżakarty”, którzy płyną wprost ku straszliwemu przeznaczeniu... Historia ponurego rejsu została napisana przez Xaviera Dorisona, sławnego scenarzystę komiksowego i filmowego, współautora wielu serii fantastycznych, przygodowych i sensacyjnych, w tym kilku bestsellerów: „Trzeci Testament”, „Undertaker”, „Sanktuarium”, „Kriss de Valnor”, „W.E.S.T.”, „Long John Silver”, „Goldorak”. Rysunki są dziełem francuskiego grafika Thimothéego Montaigne’a, twórcy ilustracji do cykli mistycznych „Le cinquieme évangile” i „Trzeci Testament: Juliusz” oraz dwóch ostatnich tomów opowieści grozy „Książę nocy”.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-5363-9

Tytuł oryginalny: 1629, ou l'effrayante histoire des naufragés du Jakarta - Tome 01: Chapitre 1 - L'Apothicaire du dia

Liczba stron: 136

Format: 24.5x33.2cm

Cena detaliczna: 119,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...