Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

Tamara Michałowska

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

29,50

 

Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, uśmieją z perypetii miłosnych misia Pluszaka i pięknej lalki Klary oraz zadziwią mądrością gospodarza Pimpusia czy nadgorliwością Papy Koguta. Zapewne też z uwagą prześledzą emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu, historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką, lub przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków. Niezapomnianych emocji dostarczą również inne opowieści. Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku – wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Pologne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach, o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku, no i o… Psyt! O tym jeszcze na razie nie wolno mówić, bo to niespodzianka.
Utwory są krótkie, podane w klasycznej, dobrze wszystkim znanej i powszechnie lubianej formie. Zawierają naprawdę ciekawe i bardzo aktualne historie z zaskakującymi zakończeniami. Jasne przesłania moralne skłonią zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu cennych przemyśleń.

Siedmioróg
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-779-1373-4

Liczba stron: 160

Format: 21.0x21.5

Cena detaliczna: 29,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...