Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

365 dni cudowności

R. J. Palacio

365 dni cudowności

7.8

(106 ocen) wspólnie z

29,90

 

Cudowne myśli na każdy dzień w roku. O odwadze, przyjaźni, miłości i życzliwości.

Pogodne i ogromnie inspirujące dopełnienie serii książek „Cudowny chłopak”, która podbiła serca młodych i starszych czytelników na całym świecie!

„Cudowny chłopak”, debiut R.J. Palacio, przez ponad 5 lat okupował listę bestsellerów „New York Timesa” i przeszło 140 tygodni znajdował się na jej szczycie. Magazyn „Time” określił go jako jedną ze 100 najlepszych książek dla młodzieży wszech czasów. W ekranizacji powieści wystąpili Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay.

„365 dni cudowności” to pełne mądrości i niezwykle twórcze nawiązanie do tej pięknej historii: 365 zachęcających do szlachetnego działania mott na każdy dzień roku. Znajdziemy wśród nich słowa popularnych piosenek, cytaty z książek dla dzieci, epitafia z egipskich nagrobków i sentencje z ciasteczek z wróżbą.

Inspiracją do stworzenia księgi złotych myśli stała się postać znanego z „Cudownego chłopaka” i uwielbianego przez uczniów profesora Browne’a.

O książce

Zbiór podnoszących na duchu i budzących natchnienie zdań, które przemówią prosto do serc rzeszy fanów serii „Cudowny chłopak”. Bo cudów wokół nas nigdy nie za wiele!

„Kirkus Reviews”

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-675-1270-1

Liczba stron: 432

Albatros

Format: 140x210 mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...