Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

365 dni z uśmiechem

Praca zbiorowa

365 dni z uśmiechem

8.0

(4 oceny) wspólnie z

39,00

 

Śmiejemy się instynktownie, co jest bardzo pozytywną reakcją, ale czy dość często? Najwyraźniej nie. Górą są tu być nasi milusińscy: dzieci uśmiechają się bowiem 400 razy dziennie, dorośli zaledwie 20 razy. Nawet jeśli śmiech jest przelotny, jego efekt pozostaje na długo. Uśmiech to nie tylko skutek, ale też przyczyna: poprawia nasze samopoczucie. Uspokaja nas, pomaga żyć i pokonywać trudności. Śmiech wywołuje pozytywne emocje, takie jak optymizm i radość. Wspomaga nasz układ odpornościowy i leczy dolegliwości. Ułatwia życie i jest najlepszym lekarstwem. To znakomity sposób, by nas odmłodzić! Ponadto zbliża nas do siebie. Victor Borge słusznie zauważył: „Śmiech to najkrótszy dystans pomiędzy dwojgiem ludzi”. Jest pomostem, wyrazem bliskości i zrozumiałą wiadomością bez słów.

Niniejszy album to zbiór mądrości i historyjek, które cię rozbawią lub wywołają uśmiech od stycznia do grudnia. Na każdy dzień roku znajdziesz tu cytaty znanych ludzi, myślicieli i literatów, historyków i polityków, a także osób zajmujących się humorem niejako zawodowo, jak Groucho Marx, Steven Wright czy Jackie Gleason, którzy dowodzą, że śmiech jest wszędzie i jest ponadczasowy. Złotym myślom o uśmiechu towarzyszą pełne humoru fotografie.



Odbiorcy

- miłośnicy zabawnych aforyzmów, cytatów i sentencji

- osoby wrażliwe na piękno

- poszukujący uniwersalnego prezentu

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

Śmiech wzbudza pozytywne emocje. Jest skutecznym instrumentem terapeutycznym, pozytywnie wpływającym na naszą pogodę ducha. Jeśli chcesz żyć dłużej i szczęśliwiej, zacznij przewracać strony tej książki i nie zapominaj się uśmiechać.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4073-8

Liczba stron: 392

Format: 190x210mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...