Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

40 dni do zbawienia

Kacper Nawrot

40 dni do zbawienia

6.5

(2 oceny) wspólnie z

13,93

 

Książka ks. Kacpra Nawrota “40 dni do zbawienia” to owoc czterdziestu wielkopostnych adoracji Krzyża świętego. Jest zaproszeniem do bardzo osobistego spotkania z Bogiem, skierowanym do tych, którzy czują pragnienie nawrócenia, chcą ożywić swoją relację z Panem i dojrzeć do dzielenia się doświadczeniem wiary z innymi. “Ten lud zbliża się do Mnie tylko w słowach i sławi Mnie tylko wargami, podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie” /Iz 29,13/ . Jeśli dotykają Cię te słowa, ta książka jest właśnie dla Ciebie. “Inspiracją do wydania książki “40 dni do zbawienia” są wielkopostne rozważania autorstwa ks. Kacpra Nawrota, które choć powstawały jako pomoc w pełniejszym przeżyciu pierwszego “pandemicznego” Wielkiego Postu i z taką myślą zostały pierwotnie opracowane - mają zdecydowanie ponadczasowy charakter. W książce pojawiają się w nowej, rozszerzonej wersji” - wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i Wydawnictwa STACJA7. Rozważania odnoszą się do całej palety wątków związanych z nawróceniem: od ułożenia życiowych priorytetów na nowo - we właściwej kolejności, z postawieniem Boga na pierwszym miejscu, po tematy związane z podjęciem indywidualnej “pracy nad duchem”, takich jak przebaczenie samemu sobie, kompleksy, sztuka czekania, odwaga. Książka zawiera także praktyczne wskazówki dotyczące walki z konkretnymi grzechami, efektywnego korzystania z darów Ducha świętego czy warunków dobrej spowiedzi. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się cytatem z Pisma Świętego, po którym następuje pogłębiona refleksja, zakończona krótką modlitwą - prośbą. “Jednak na nic by były te nasze rozważania i modlitwa gdybyśmy to wszystko zostawili w sferze marzeń i odkładali nawrócenie na bliższą czy dalszą przyszłość. TERAZ jest najlepszy czas, by na spokojnie doświadczyć Bożego Miłosierdzia” - przekonuje ks. Kacper Nawrot. „40 dni do zbawienia” to 40 okazji, by powiedzieć STOP codziennej gonitwie, zatrzymać się i otworzyć na łaskę nawrócenia. To także dodatkowo: 40 szans na spojrzenie na siebie oraz na drugiego człowieka oczami Boga i do kochania POMIMO 40 zachęt, by pobyć z Bogiem podczas osobistej modlitwy, na prywatnej adoracji 40 wypraw w głąb siebie, w dyskretnym, Bożym towarzystwie 40 iskier do rozpalenia w sobie zapału ewangelizacyjnego 40 wskazówek, jak w praktyce być ŚWIADKIEM Jezusa i realizować wezwanie do dzielenia się Dobrą Nowiną 40 zaproszeń do pokrzepienia się Słowem Bożym 40 pretekstów, by odszukać znaki Bożej obecności w swoim życiu. O autorze: Ks. Kacper Nawrot - miłośnik Mszy Świętej, nie wyobraża sobie życia bez liturgii, której przedsoborowe tajemnice zgłębia z zapałem. Pasjonat wspinaczki skałkowej i górskiej, uczącej pokory poprzez zmagania z przyrodą i z samym sobą. Propagator kultu Chiary Corbelli Petrillo - “świętej z sąsiedztwa”. Na co dzień zaangażowany w posługę duszpasterską w parafii św. Jana Kantego w Krakowie.

Rafael
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-962-5897-7

Liczba stron: 208

Format: 11.0x16.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...