Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

4DX, czyli 4 Dyscypliny realizacji

Chris McChesney, Jim Huling, Sean Covey

4DX, czyli 4 Dyscypliny realizacji

8.2

(5 ocen) wspólnie z

49,00

 

Naturalną cechą ludzi jest chęć zwyciężania. Każdy chce wygrywać. Nic nie motywuje bardziej niż bycie częścią zespołu, który zna swój cel, dąży do niego i jest zdeterminowany, aby go osiągnąć. Dlaczego więc tak wiele wspaniałych i ambitnych planów nigdy nie doczekało się realizacji? Każdy menedżer zapewne pamięta inicjatywy, które mogły przynieść firmie fantastyczny sukces, ale rozmyły się w natłoku codziennej pracy i zniknęły w szalejącym wirze bieżących spraw. Aby osiągać wyjątkowe wyniki, trzeba doprowadzić zespół do zmiany zachowania i nauczyć się walczyć z nawałem codziennych zadań, który w wielu organizacjach jest przeciwnikiem nie do pokonania.

Opisana w tej książce metodologia 4DX, czyli czterech dyscyplin realizacji, jest zestawem zasad, dzięki którym w samym środku wiru bieżących spraw zapewnisz realizację kluczowych celów strategicznych w swojej organizacji. Cztery dyscypliny wydają się banalne i łatwe do zrozumienia. Ich wdrożenie jednak może stanowić poważne wyzwanie. W książce dokładnie i przystępnie przedstawiono techniki wdrażania zasad czterech dyscyplin: od wyczerpującego opisu ich specyfiki po praktyczne wskazówki. Znalazły się tu również informacje o możliwych błędach, ich konsekwencjach oraz sposobach minimalizowania ryzyka porażki we wdrożeniu.

Poznaj cztery dyscypliny osiągania celów:

koncentracja na kluczowych celach
działanie według wskaźników kierunkowych
ciągłe monitorowanie uzyskiwanych wyników
utrzymywanie rytmu współodpowiedzialności
Już znasz swój cel. Teraz dowiedz się, jak go osiągnąć!
O autorach
Chris McChesney — lider wdrożeniowy programu 4DX, osobiście nadzorował wiele spośród najbardziej spektakularnych wdrożeń tej metody. Jest rozchwytywanym prelegentem i konsultantem. Prywatnie ojciec siedmiorga dzieci i pasjonat sportów wodnych.

Sean Covey — praktyk i propagator metodyki 4DX. Autor kilku książek, które stały się bestsellerami „New York Timesa”. Obecnie mieszka z rodziną w Rocky Mountains. Uwielbia bejsbol i jazdę na motocyklu.

Jim Huling — konsultant zarządzający do spraw wdrażania 4DX, jako jeden z pierwszych liderów wdrażał i skutecznie stosował tę metodę. Ma troje wnucząt, jest posiadaczem czwartego dana w taekwon-do i zapalonym biegaczem.

OnePress
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-283-5717-4

Tytuł oryginalny: The 4 Disciplines of Execution

Liczba stron: 368

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...