Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

50 idei, które powinieneś znać Mózg

Moheb Constandi

50 idei, które powinieneś znać Mózg

6.0

(1 ocena) wspólnie z

47,81

 

50 rzeczy, które trzeba wiedzieć o mózgu. Moheb Costandi przedstawia najważniejsze informacje o tym, jak zbudowany jest mózg człowieka, w jaki sposób się rozwija i jak działa. Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób informacje są przekazywane do mózgu, jak kształtuje się umysł, świadomość, osobowość, poczucie Ja. Poznasz najważniejsze informacje o procesach poznawczych, takich jak myślenie, pamięć, podejmowanie decyzji. Dowiesz się, jakie koncepcje na temat mózgu odeszły do lamusa i czy maszyny dorównają kiedyś mocom tego fascynującego ludzkiego narządu.
Ta książka jest próbą podsumowania ponad wieku rozważań o mózgu. Zbiera wpływowe koncepcje neuronaukowe, aktualizuje te starsze w odniesieniu do nowych dowodów, oraz przedstawia te, które pojawiły się niedawno. Ma wyjaśniać koncepcje w sposób szczegółowy i lekkostrawny zarazem; oddzielać ziarno od plew i odczarować tajemniczą materię w naszych głowach.
Z tekstu

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!

Co mają ze sobą wspólnego neurony i żołnierze?
Czego o układzie nerwowym dowiedzieliśmy się dzięki makakom, kałamarnicom i nicieniom?
Kim są superagers?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w najnowszej książce z serii 50 idei, które powinieneś znać, tym razem poświęconej mózgowi. Moheb Costandi krok po kroku wprowadza czytelnika w obszar aktualnej wiedzy o najbardziej fascynującym narządzie w ciele człowieka. Zaczyna od informacji bardzo podstawowych, takich jak budowa i funkcje układu nerwowego. Następnie przechodzi do zagadnień bardziej szczegółowych, dotyczących na przykład neuronalnych wyznaczników świadomości, osobowości, pamięci czy uczenia się. Wreszcie omawia bardziej skomplikowane kwestie związane z neuroplastycznością, epigenetyką, interfejsem mózg-komputer czy neuroetyką.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-012-2628-2

Tytuł oryginalny: 50 Ideas You Really Need to Know. Human Brain

Liczba stron: 246

Format: 17.0x21.0cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...