Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

A ja kocham Mikołaja 3 Antologia dla dzieci

A ja kocham Mikołaja 3 Antologia dla dzieci

24,66

 

„A ja kocham Mikołaja 3” – trzecia mikołajkowa antologia wydana z myślą o młodych czytelnikach z inicjatywy internetowej grupy poetyckiej pn. „W kalejdoskopie myśli”. Na stronach książki wiersze, bajki, baśnie, opowiadania wzbogacone czarno-białymi rysunkami i zdjęciami pochodzącymi głównie ze zbiorów prywatnych autorów. Tematyka tekstów jest bardzo zróżnicowana. W dużej mierze nawiązuje do „Mikołajek” – tradycyjnej, polskiej nazwy święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry obchodzonego rokrocznie 6 grudnia, do grudniowych świąt Bożego Narodzenia, a także do zimowej pory roku. W projekcie wzięło udział 19 autorów pośród których są tacy twórcy jak: Anna Bednarek, Ewa Buraczewska, Vito Castillo, Teresa Maria Ciodyk, Katarzyna Dominik, Janina Jackowska, Agata Kozieł, Renata L-Warszawska, Krystyna Stefania Makowska, Krystyna Pilecka, Diana Pluta, Jarosław Konrad Powojski, Grażyna Przybylska, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Krystyna Wajda, Anna Wiatrak, Natalie Wieszczycka, Przemysław Zarychta. Tytułową stronę okładki antologii zdobi piękny rysunek koszalińskiego artysty – Ryszarda Dąbrowskiego. Na końcowych stronach książki czytelnik znajdzie krótkie informacje o autorach.

KryWaj
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-3853-2

Liczba stron: 232

Format: 14.8x21.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...