Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Abrakazebra
7.7

(15 ocen) wspólnie z

34,80

 

Cudownie oryginalna, pięknie rymowana i ilustrowana książka autorów bestsellerów wydanych w ponad 20 krajach: Rycerz, który nie chciał walczyć i Bajkołapek na dobranoc przekonuje, że nie zawsze trzeba być najważniejszym i najpopularniejszym w grupie.

W Ziewanicach, starej wiosce, dość sennej,
dzieci nie miały do roboty nic specjalnego.
Nie czekało ich nic nowego ani nic fajnego…

Aż pewnego dnia zjawiła się tajemnicza Abrakazebra ze swoim Magicznym Przedstawieniem. Wszyscy byli zachwyceni... z wyjątkiem Kozła.
Czy i on przekona się, że marzenia, wspólna zabawa i przyjaźń dają więcej radości i satysfakcji niż poczucie, że jest się najważniejszym?

• Ta książka pokazuje dziecku, jak ważne są wzajemny szacunek i akceptacja innych.

HELEN i THOMAS DOCHERTY to autorzy współczesnej klasyki, bestsellerów wydawanych w 26 językach. Najsławniejsze z nich to Bajkołapek na dobranoc i Rycerz, który nie chciał walczyć.
Helen pisze zabawne, rymowane opowieści; Thomas tworzy niepowtarzalne, malarskie ilustracje, które wypełniają zwierzątka, rycerze oraz dziwne i sympatyczne istoty. Wyobraźnia, wrażliwość plastyczna i kolorystyczna Thomasa Docherty wprowadza nas w baśniowe światy, a zabawne rytmiczne teksty Helen dają mądre i dobre przesłanie.
Książki małżeńskiej pary twórców zachęcają dzieci do czytania, pokazując, jak wielka jest moc bajek i opowieści. Uczą wzajemnego szacunku, akceptacji innych i pokazują siłę życzliwej przyjaźni.

Amberek
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-241-7321-1

Tytuł oryginalny: Abracazebra

Liczba stron: 40

Amberek

Format: 250x276mm

Cena detaliczna: 34,80 zł

Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...