Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Adaptacje literatury 20 000 mil podmorskiej żeglugi

Francesco Scorto

Adaptacje literatury 20 000 mil podmorskiej żeglugi

7.2

(19 ocen) wspólnie z

21,87

 

Komiksowa adaptacja jednej z fantastyczno-naukowych powieści Juliusza Verne`a. Pływające po oceanach brytyjskie statki są atakowane przez potwora z głębin. Większość marynarzy identyfikuje go jako olbrzymiego wieloryba. Aby zweryfikować te opinie zorganizowana zostaje ekspedycja naukowa, w której biorą udział znany uczony Pierre Aronnax, jego wierny sługa Conseil i „król harpunników” Ned Land. Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań w końcu natykają się na „potwora”… który okazuje się gigantyczną maszyną! W wyniku zderzenia ich fregaty z „potworem” Aronnax, Conseil i Land wypadają za burtę i zostają uratowani przez załogę tajemniczej maszyny – statku podwodnego o nazwie Nautilus. Rozbitkowie poznają dowódcę statku, kapitana Nemo, i towarzyszą mu w niesamowitej podmorskiej podróży. Autorem scenariusza adaptacji jest włoski pisarz i scenarzysta Fabrizio Lo Bianco („La guerra di Toni”), natomiast rysunki wykonał związany z wydawnictwem Glénat również Włoch Francesco Lo Storto.

Egmont
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-281-5477-3

Tytuł oryginalny: 20 000 lieues sous les mers

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...