Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Afery czasów Donalda Tuska

Ziaja Łukasz, Święczkowski Bogdan

Afery czasów Donalda Tuska

29,90

 

Afera stoczniowa. Afera hazardowa. Odwołanie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA. Tragedia pod Smoleńskiem. Sprawa Amber Gold. Prowokacja z udziałem Brunona K.
Książka Bogdana Święczkowskiego i Łukasza Ziai opisuje te oraz inne patologie współczesnej Polski bez przemilczeń i niejasności, wskazując mętne powiązania oraz nieznane dotąd szerzej fakty.
„Główny autor tej książki, Bogdan Święczkowski, jest unikalny. Nie tylko dlatego, iż łączy wiedzę prokuratora prowadzącego poważne sprawy gospodarcze z doświadczeniem kierowania największą polską tajną służbą, czyli ABW. Święczkowski jest unikalny, gdyż otwarcie dzieli się swą wiedzą i umiejętnościami analizowania tych sytuacji społecznych, które od początku były tak projektowane, byśmy jak najmniej je pojmowali. Odsłania nam nieznane mechanizmy poważnych afery gospodarczych i politycznych.
Dla każdego, kto pragnie zrozumieć kulisy głównych patologii III RP, zwłaszcza takich, przy których aktywne były postacie ze świata tajnych służb, ta książka jest lekturą obowiązkową”.
Andrzej Zybertowicz, prof. UMK, doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa państwa.

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-20

ISBN: 978-83-778-5428-0

Liczba stron: 240

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...