Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Agent w terenie

John Le Carré

Agent w terenie

6.4

(97 ocen) wspólnie z

24,24

 

„Brytyjski thriller szpiegowski najwyższej jakości, który czyta się od deski do deski”. Observer
Nat, weteran wywiadu brytyjskiego, jest przekonany, że już więcej nie będzie prowadził agentów, ale MI6 ma inne plany. W obliczu narastającego zagrożenia działalnością moskiewskiego Centrum Nat zostaje szefem Przystani, zapomnianej placówki wywiadowczej, zatrudniającej mało efektowną grupkę szpiegów. Ulgę od tej niewdzięcznej pracy znajduje w cotygodniowych meczach badmintona z młodym introwertykiem Edem, którzy szczerze nienawidzi brexitu. Ale to właśnie Ed wciągnie Nata i kilka innych osób koszmarną, polityczną awanturę.
„Smakowita, przepięknie napisana, pełna niespodzianek książka. Narracja to domena dla wtajemniczonych, a le Carré jest jej wielkim mistrzem”. Spectator
„Aktualna aż do bólu”. Economist
„Subtelna, sarkastyczna, świetnie skonstruowana. Czysta przyjemność od pierwszej do ostatniej strony”. Daily Mail
„Wysokiej jakości powieść akcji, która opowiada o politycznych ideałach i politycznych kłamstwach... przepełniona gniewem na bezsensowny wandalizm brexitu i Trumpa”. Guardian

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-823-0127-4

Tytuł oryginalny: Agent Running in the Field

Liczba stron: 336

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...