Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

AgileKtóryDziała Pracuj zwinnie i skutecznie

Borowiec Tomasz, Dusiński Michał

AgileKtóryDziała Pracuj zwinnie i skutecznie

7.8

(41 ocen) wspólnie z

23,43

 

Pracuj zwinnie - i skutecznie!
Agile i Scrum, Scrum i Agile. Opanowawszy branżę IT, powoli, ale konsekwentnie, zdobywają inne biznesowe przyczółki i rozgaszczają się w firmach na dobre... Albo niedobre, gdy budzą niezrozumienie, protesty, a czasem nawet chęć ucieczki! Agile i Scrum brzmią tak nowocześnie, w teorii świetnie, w praktyce jednak często okazują się trudne, a co za tym idzie - rozczarowują. To przykre, ale prawda jest taka, że idee te, skądinąd słuszne i pożyteczne, w organizacjach nierzadko wdraża się na siłę i, co nawet gorsze, bez zrozumienia.

Tymczasem zrozumienie zamysłu i celowości ich stosowania to podstawa w przypadku zarówno koncepcji zwinnego myślenia, jaką jest Agile, jak i narzędzi wspomagających, takich jak framework Scrum. Świadome podejście do założeń, które stoją za projektami realizowanymi zwinnie, pozwala samemu przekonać się o zaletach takiego sposobu myślenia i działania, wdrożyć się w nie i rozpocząć współpracę z podobnie myślącymi i działającymi osobami. I faktycznie, często nie jest to możliwe bez korzystania ze wsparcia takich narzędzi jak Scrum... lub Kanban. Bo gdzie Scrum nie może, tam Kanbana pośle.

To książka napisana przez praktyków, którzy zjedli zęby na projektach i z niejednego pieca chleb jedli, pracując w firmach technologicznych i je rozwijając. Podzielili się w niej swoim bogatym doświadczeniem w używaniu i wdrażaniu metodyk zwinnych. To praktyczny zbiór doświadczeń, który pomoże przestawić się na zwinne myślenie i dostarczanie wartościowych produktów. Obowiązkowa pozycja dla menadżerów firm, Scrum Masterów, Product Ownerów i wszystkich, którzy chcieliby zacząć pracować zwinnie.

Daniel Urban, CEO Sente

O autorach
Michał Dusiński - doświadczony programista i przedsiębiorca, od dwudziestu lat związany z branżą IT. Od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, ostatnio zaangażowany w burzliwy i pełen wątpliwości związek z machine learning i ze sztuczną inteligencją. Wieloletni Scrum Master, czasem trener, czasem Product Owner, zawsze Agile Evangelist. Pasjonat innowacyjnej edukacji opartej na wartościach Scruma. Jakkolwiek mocno by wierzył w technologię, zawsze bardziej wierzy w ludzi. Prowadzi kanał na YouTube - Z zawodu jestem Tatą - i pomaga swoim dzieciom wydać ich pierwszą grę RPG (oczywiście zwinnie).

Tomasz Borowiec - w branży programistycznej od dwudziestu lat. Fascynat Kanbana i twórca symulacji uczącej Scruma. Współzałożyciel kilku firm technologicznych. Autor i wydawca kursów on-line. Z napisanego przez niego oprogramowania korzysta każdy, kto rejestruje spółkę przez internet, pobiera zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego czy zakłada konto w szwajcarskim banku.

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-7091-3

Liczba stron: 160

Format: 16.0x23.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...