Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ajurweda medycyną natury

David Frawley, Ranade Subhash

Ajurweda medycyną natury

59,00

 

„Ajurweda medycyną natury” to podręcznik wykorzystywany na dwuletnich kursach medycyny ajurwedyjskiej na uniwersytetach w Indiach i Europie. Jest lekturą obowiązkową na podyplomowych studiach ajurwedy dla lekarzy medycyny zachodniej.

Książka zawiera pełen opis wszystkich aspektów ajurwedy, począwszy od diety i ziół, a skończywszy na jodze i medytacji. Odpowiada na pytanie, czym jest zdrowie i choroba w ujęciu ajurwedyjskim. Objaśnia sposoby diagnozowania i leczenia oraz omawia poszczególne receptury i zabiegi kliniczne, które zapewniają zdrowie i witalność. Wyjaśnia kluczowe zasady dotyczące odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, sfery seksualnej oraz procesu odmładzania i stosowania afrodyzjaków. Opisuje szczegółowe zalecenia wynikające z rytmu dnia, pór roku oraz warunków klimatycznych, mające korzystny wpływ na jakość naszego życia. Podaje szczegółową charakterystykę ziołolecznictwa ajurwedyjskiego oraz zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania.

Cennym dodatkiem jest słownik terminów sanskryckich oraz słownik ziół i leków ze szczegółowych opisem ich działania. Autorzy opracowali również tabele zalecanych i niezalecanych produktów żywnościowych dla poszczególnych konstytucji. Publikacja spełni oczekiwania wszystkich, którzy szukają rzetelnej wiedzy na temat starożytnej medycyny hinduskiej i chcą ją dogłębnie poznać i zrozumieć.

O autorach:

Dr David Frawley jest jednym z najbardziej cenionych zarówno w Indiach, jak i na Zachodzie ekspertów z zakresu nauk wedyjskich, w tym ajurwedy, astrologii oraz jogi. Pełni funkcję dyrektora Amerykańskiego Instytutu Studiów Wedyjskich i prezesa Amerykańskiej Rady Astrologii Wedyjskiej (ACVA). Należy do rady wydawców czasopisma „Yoga International”.

Został uznany przez magazyn „Yoga Journal” za jednego z 25 najbardziej wpływowych nauczycieli jogi we współczesnej Ameryce. Prowadzi szkolenia na temat ajurwedy oraz astrologii wedyjskiej na całym świecie. Jest autorem kilkunastu książek poświęconym różnym aspektom ajurwedy.

Prof. dr Subhash Ranade jest uznanym wykładowcą i lekarzem ajurwedyjskim. Pełni funkcję dyrektora oraz wykładowcy na Wydziale Ajurwedy Uniwersytetu w Punie w Indiach. Jest prezesem Międzynarodowej Akademii Ajurwedy w Punie oraz honorowym członkiem Akademii Ajurwedy w Kerali. Wykłada w Ashtang Ayurveda College w Punie.

Od 1981 roku naucza ajurwedy i prowadzi gościnne wykłady w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Japonii. Jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Ajurwedy w Japonii. Nagrywa płyty edukacyjne poświęcone masażowi ajurwedyjskiemu i terapii marm. Napisał wiele podręczników i artykułów na temat ajurwedy.
Obaj autorzy łączą to, co najlepsze na Wschodzie i na Zachodzie, objaśniając ajurwedę z punktu widzenia potrzeb współczesnego człowieka.

Zielone wydawnictwo
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-658-5230-4

Tytuł oryginalny: Ayurveda. Nature's Medicine

Liczba stron: 320

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...