Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej

Maciej Raś

Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej

45,65

 

W pracy podjęty został problem uczestnictwa regionów subpaństwowych w stosunkach międzynarodowych na przykładzie regionów Federacji Rosyjskiej. Autor na podstawie własnych badań i literatury przedmiotu przeanalizował problemy ważkie, w odniesieniu do wielu wątków nieznane polskiemu odbiorcy.
Autor monografii, doktor Maciej Raś jest uznanym w środowisku politologów badaczem podejmującym kwestie związane z problemami roli państw obszaru poradzieckiego, w tym Federacji Rosyjskiej, w środowisku międzynarodowym.
Autor wychodząc z założenia o zależności relacji zewnętrznych i wewnętrznych państwa podkreśla w swojej monografii znaczenie kwestii wpływu potencjału politycznego, społeczno-kulturowego, gospodarczego podmiotów na ich aktywność międzynarodową. Sięga po wiedzę z zakresu systemów politycznych, etnopolityki, podkreśla znaczenie polityzacji gospodarki, wszystko to po to, by uzasadnić złożoność analizowanych problemów i uzmysłowić czytelnikowi ich wielostronne skutki. Tym samym wskazuje na potrzebę stałego poszerzania płaszczyzny badań nie tylko o wielość nagromadzonej wiedzy, ale i konieczności zastosowania do tej analizy różnorodnych metod badawczych, niejednokrotnie wychodzących poza przyjęty zasób danej dyscypliny, czy subdyscypliny. Ten interdyscyplinarny sposób prowadzenia przez dr Rasia badań umożliwia czytelnikowi wielostronny ogląd problemu, wskazując, iż analiza aktywności międzynarodowej podmiotów państwa złożonego często wymyka się utartym schematom i dotychczas sprawdzonym analizom.

Elipsa Dom Wydawniczy
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-801-7199-2

Liczba stron: 426

Format: 23.8x16.6

Cena detaliczna: 50,40 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...