Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Akwarium Kompendium dla początkujących i zaawansowanych. Edycja II

Paweł Czapczyk

Akwarium Kompendium dla początkujących i zaawansowanych. Edycja II

33,90

 

Poradnik dla miłośników akwarystyki – zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pozwoli ci na przejście przez kolejne kręgi wodnego wtajemniczenia i dostarczy praktycznej wiedzy o hodowli ryb. Znajdziesz w nim przegląd i opis najważniejszych gatunków, wybierzesz odpowiednie okazy do swojego akwarium, a także zrozumiesz, jakich nie powinieneś kupować.
Dzięki książce poznasz popularne gatunki ryb, jak karaś złocisty czy gupiki Endlera, ale także zaznajomisz się ze zwyczajami m.in. egzotycznych tęczanek Australii. Pokochasz pielęgnice pawiookie, popularnie zwane oskarami, które, choć duże i władcze, potrafią zaprzyjaźnić się z właścicielem, dosłownie jedząc mu z ręki i pozwalając się głaskać. Dowiesz się, jakich gatunków nie można umieszczać w jednym akwarium, a jakie mogą żyć w zgodzie. Przekonasz się, że wypełnione wodą i tętniące życiem akwarium może być zarówno dziełem sztuki, jak i niewyczerpanym źródłem radości i satysfakcji.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- pokazuje, jak zacząć przygodę z hodowlą ryb i jakie gatunki wybrać do domowego zbiornika
- wyjaśnia różnice między akwarium biotopowym, japońskim czy holenderskim i podpowiada, jakie będzie odpowiednie dla twojej hodowli
- radzi, który filtr wybrać i jakie bakterie żyjące w zbiorniku są pożyteczne
- podpowiada, jak zdrowo żywić ryby i przygotować najlepsze menu domowym sposobem, a także jak rozpoznać chorobę oraz skutecznie leczyć podopiecznych
- objaśnia, jakich reguł przestrzegać podczas sadzenia roślin i które gatunki wybrać do akwarium
- w nowej edycji więcej kolorowych zdjęć!

Edgard
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-778-8396-9

Liczba stron: 256

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 33,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...