Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Akwarium Moja pasja

Zarzyński Paweł

Akwarium Moja pasja

9.0

(2 oceny) wspólnie z

47,80

 

Trzecie wydanie książki Akwarium – moja pasja Pawła Zarzyńskiego to wznowienie docenianego przez akwarystów poradnika, który po raz pierwszy ukazał się w 2010 roku.
Akwarystyka wciąż się rozwija, a tym samym dostępna wiedza częściowo się dezaktualizuje. W ostatnich latach nastąpiła prawdziwa rewolucja technologiczna w dziedzinie oświetlenia czy ogrzewania zbiorników, a także pojawiły się nowe rozwiązania dotyczące pielęgnacji akwarium. Popularność zyskały również kolejne gatunki roślin, ryb i bezkręgowców.
Z nowego, rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika czytelnik dowie się, jak założyć swoje pierwsze akwarium, zapozna się z kilkudziesięcioma gatunkami roślin, ryb i bezkręgowców akwariowych, a także z praktycznymi wskazówkami na temat ich pielęgnacji. Otrzyma również sporą dawkę wiedzy na temat aktualnie dostępnego sprzętu akwarystycznego oraz zaznajomi się z najnowszymi trendami w wystroju akwarium. Dodatkowym atutem książki są liczne anegdoty i ciekawostki zaczerpnięte z bogatego, 35-letniego doświadczenia autora.
W książce znajdziesz m.in.:
praktyczne porady dotyczące zakładania i pielęgnacji akwarium, szczegółowe, wyczerpujące opisy ponad 90 gatunków roślin, ryb i bezkręgowców akwariowych, przegląd najnowocześniejszych urządzeń stosowanych w akwarystyce, sprawdzone sposoby leczenia ryb, ponad 500 barwnych fotografii. Co jest potrzebne, aby zostać akwarystą? Oczywiście samo akwarium, woda, rośliny, ryby itd…
Zanim jednak dojdziemy do żywych stworzeń, należy zapewnić im odpowiednie warunki do życia. A do tego niezbędnych jest kilka podstawowych urządzeń technicznych pozwalających na oświetlenie zbiornika, utrzymanie prawidłowej temperatury i czystości wody oraz wzbogacenie jej w tlen.
Kiedy już wybierzemy akwarium i niezbędne urządzenia, przejdziemy do tego, co można – a nawet trzeba – włożyć do jego wnętrza, aby było ciekawsze, ładniejsze i odpowiednie dla ryb. Zaliczają się do nich: tło, podłoże, kamienie i skały, drewno oraz korzenie i wiele innych, niekiedy dość zaskakujących przedmiotów. Następnie zastanówmy się, skąd wziąć wodę do zbiornika i jak zapewnić, aby miała odpowiednie parametry, a potem możemy się już zabrać do zakładania akwarium, czyli umieszczenia go we właściwym miejscu, aranżacji wnętrza i zamontowaniu wszystkich niezbędnych urządzeń.
Ostatnią rzeczą będzie oczywiście dobór obsady zbiornika, czyli roślin, ryb, a także krewetek, ślimaków i innych zwierząt, które można w nim pielęgnować. Potem pozostaje już tylko zadbać, aby znalazły one w naszym akwarium optymalne warunki do życia i rozkoszować się posiadaniem w mieszkaniu własnego fragmentu niezwykłego, podwodnego świata…
Akwarium – moja pasja to propozycja zarówno dla początkujących akwarystów, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów. Na jej kartach znajdują się bowiem także informacje o niedawno odkrytych i wprowadzonych do sprzedaży gatunkach roślin i zwierząt akwariowych oraz najnowszych trendach obecnych w akwarystyce. Nawet doświadczony miłośnik tego hobby znajdzie więc tutaj coś, co pozwoli mu dalej rozwijać swoją pasję i odkrywać jej nowe, nieznane mu dotąd oblicza.

Galaktyka
Oprawa twarda

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-757-9795-4

Liczba stron: 272

Format: 20.5x27.5cm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...